Oficjalnie: Asseco Resovia Rzeszów ma nowego trenera. Pierwsza praca w Polsce

Asseco Resovia Rzeszów będzie miała nowego trenera. Z klubu, który zrezygnował z udziału w europejskich pucharach odszedł dotychczasowy trener Marcelo Mendez. Jego miejsce zajmie Giampaolo Medei. Włoch złożył podpis pod rocznym kontraktem.

Przybywający do klubu z Rzeszowa na miejsce Argentyńczyka Marcelo Mendesa włoski trener ma za sobą rok bez pracy. Wcześniej, po udanym sezonie w Ziraat Bankasi Ankara, zakończonym zdobyciem mistrzostwa Turcji nie pracował w żadnym innym siatkarskim klubie.

Zobacz wideo Grbić nie obiecuje zwycięstwa nawet w meczu towarzyskim. „A co dopiero mówić o Lidze Narodów czy mistrzostwach świata"

Sporo pracy przed nowym trenerem Asseco Resovii Rzeszów

Jak dotąd 48-latek święcił największe sukcesy w Cucine Lube Civitanova, jednak był wówczas asystentem. W sezonie 2016/17 zdobył Puchar CEV w Tours VB, lecz po sezonie wrócił do włoskiego klubu. Po rozczarowującym sezonie, w sezonie 2018/19 na jego miejsce został zatrudniony były selekcjoner reprezentacji Polski - Ferdinando De Giorgi.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Wiadomo już, że nie dojdzie do zmian w sztabie trenerskim Medeia Asseco Resovii Rzeszów. W dalszym ciągu będą nimi Alfredo Martilotti i Olieg Achrem. Włoch będzie miał sporo pracy, bowiem z Asseco Resovii odeszli Paweł Woicki, Sam Deroo, Timo Tammamaa, Nicolas Szerszeń czy też Rafał Buszek.

Do tej pory do klubu z Podkarpacia dołączyli Amerykanin Torey DeFalco, Francuz Thibault Rossard, Tomasz Piotrowski (ostatnio BBTS Bielsko-Biała), środkowy Bartłomiej Mordyl (Trefl Gdańsk) i rozgrywający Michał Kędzierski (Cerrad Enea Czarni Radom).

Więcej o: