Wielki nieobecny na zdjęciu polskiej kadry. Kibice pytają: Gdzie jest? Odpowiadamy

Jakub Balcerski
Łukasza Kaczmarka zabrakło na wspólnym zdjęciu podczas oficjalnej sesji zdjęciowej polskich siatkarzy, co wywołało zaniepokojenie polskich kibiców. Uspokajamy: atakujący jest tylko lekko przeziębiony, więc dostał nieco dłuższą chwilę odpoczynku od obowiązków na zgrupowaniu kadry.

Zawodnicy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy po zakończeniu świetnego sezonu ligowego drugą z rzędu wygraną w Lidze Mistrzów, dostali dziesięć dni wolnego od trenera polskiej kadry, Nikoli Grbicia, niedawno dotarli na zgrupowanie w Nowym Dworze Mazowieckim. 

- Do reszty kadry ta grupa dołączy dzień przed wylotem na pierwszy turniej Ligi Narodów do Kanady, 2 czerwca. Będą trenować na miejscu, a potem będziemy już wszyscy razem - mówił niedawno Grbić w rozmowie ze Sport.pl

Zobacz wideo Nowy trener – nowa motywacja i entuzjazm u polskich siatkarzy. Grbić wyróżnił dwóch graczy

Łukasz Kaczmarek przeziębiony. Kibice zmartwieni po tym, jak zabrakło go na sesji

Wśród zawodników powinien być także atakujący kadry i ZAKSY, Łukasz Kaczmarek, ale czujni kibice po udostępnieniu grupowego zdjęcia reprezentacji z oficjalnej sesji przed sezonem, zauważyli, że go na nim brakuje. 

Reprezentacja Polski siatkarzy w Nowym Dworze MazowieckimReprezentacja Polski siatkarzy w Nowym Dworze Mazowieckim Screen Instagram Polska Siatkówka

Fani nie muszą się jednak martwić o Kaczmarka. - To tylko lekkie przeziębienie. Łukasz przyjechał do Polski po krótkim urlopie, dołączył do chłopaków na zgrupowaniu, ale potrzebował jeszcze nieco odpoczynku, więc nie wziął udziału w aktywnościach z pozostałymi zawodnikami. Nie ma jednak powodów do obaw, jeśli chodzi o jego zdrowie - słyszymy od jednej z osób z otoczenia kadry.

Fabian Drzyzga dwa razy zdobywał złoto mundialu z reprezentacją Polski. Trzeciego nie będzieKatowice i Gliwice świętują. Premier ogłosił miasta na MŚ. Uderzył w Rosję

Znamy kadrę Polaków na pierwszy turniej Ligi Narodów? Wszystko mogło zdradzić jedno zdjęcie

Możliwe, że drugie ze zdjęć z oficjalnej sesji udostępnione w mediach społecznościowych sugeruje, jakim składem Polacy udadzą się na pierwszy turniej Ligi Narodów do Ottawy. Nie ma w nim wielkich niespodzianek, pierwszy turniej ma być okazją do sprawdzenia się dla młodszych zawodników, ale także tych bardziej doświadczonych, stanowiących dopełnienie reprezentacji.

Prowizoryczny skład Polski na turniej LN w Kanadzie:

  • rozgrywający: Jan Firlej, Łukasz Kozub
  • atakujący: Maciej Muzaj, Karol Butryn
  • przyjmujący: Bartłomiej Lipiński, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Rafał Szymura
  • środkowi: Karol Urbanowicz, Karol Kłos, Mateusz Poręba, Jakub Kochanowski
  • libero: Jakub Popiwczak, Kamil Szymura

Rosjanie żąda 50 mln euro od FIVB. Rosjanie żąda 50 mln euro od FIVB. "Wydali nasze pieniądze"

W Ottawie Polacy rywalizację rozpoczną już w środę, 8 czerwca meczem z Argentyną. Zaplanowano go na godzinę 22:30. W Kanadzie kadra Grbicia zmierzy się jeszcze z Włochami, Bułgarią i Francją.

Więcej o: