Wilfredo Leon może nie zagrać na mistrzostwach świata

Wilfredo Leon może nie zagrać na mistrzostwach świata w siatkówce - poinformował w rozmowie z Interią prezes PZPS Sebastian Świderski. Polski siatkarz przejdzie operację oczyszczenia rzepki. Potem czeka go kilka miesięcy rehabilitacji. Włoscy dziennikarze przekonują, że Leon nie zdąży wrócić na mundial.

Nikola Grbić dopiero zaczyna pracę z reprezentacją Polski, a już musi mierzyć się z kłopotami zdrowotnymi kadrowiczów. Na co najmniej kilka miesięcy wypadł będący ostatnio w świetnej formie środkowy Norbert Huber, który w połowie maja uszkodził ścięgno Achillesa. Od ponad dwóch miesięcy zaś z problemami z kolanem, zmaga się Wilfredo Leon. W związku z tym nie może on wystąpić w Lidze Narodów.

Zobacz wideo Robert Lewandowski nie zagra już w Niemczech? "Moja historia z Bayernem Monachium dobiegła końca"

YKonferencja prasowa obejmujacego stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski w SiatkowceŚwiderski o zmianie kapitana kadry: Naturalny wybór. Ale to była sprawa Grbicia

- Nie będę mu mówił, co ma robić w tej sytuacji. To on musi postanowić, co dalej. To jego ciało i jego decyzja. Oczywiście, nasz sztab medyczny przeprowadzi badania, by sytuacja była jasna, ale koniec końców wybór, czy poddać się zabiegowi, czy nie, należy do Wilfredo. Myślę, że zdecyduje o tym w najbliższych dniach i wtedy my - jako kadra - będziemy wiedzieli, jak dalej reagować w związku z tym - powiedział niedawno Sport.pl trener polskiej kadry.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Fatalne wiadomości dla reprezentacji Polski. Leon musi przejść zabieg i może nie zagrać na MŚ

Niestety, okazało się, że zabieg jest konieczny. Poinformował o tym w rozmowie z Interią prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Sebastian Świderski. – Wiemy, że Wilfredo Leon ma problemy zdrowotne. Na dniach przejdzie operację kontuzjowanego kolana. Mam nadzieję, że zdąży na mistrzostwa świata. Wszystko jest uzależnione od wyniku operacji. Dopiero po niej będziemy coś wiedzieć. Wierzę, że wszystko będzie dobrze. Chcielibyśmy zobaczyć naszego głównego przyjmującego na tym turnieju. Nie wiem, gdzie odbędzie się zabieg. To sam Leon ustalał te kwestie, rozmawiał z lekarzami, także z tymi z naszej kadry. To jest jego decyzja – powiedział.

Nikola Grbić i Vital HeynenHeynen chciał stawiać piwo i śpiewał hymn. "Grbić nie będzie robił show. Nie musi"

Według Świderskiego występ Leona jest pod dużym znakiem zapytania, ale włoskie media dedukują, że Polak jednak nie zdąży się wykurować na turniej. "Wilfredo Leon podjął decyzję. Po konsultacji lekarskiej w Szwecji z jednym z czołowych specjalistów w branży kubański as z Sir Safety Perugia przejdzie operację oczyszczenia więzadła rzepki. Operacja, po której rehabilitacja powinna zająć od dwóch do trzech miesięcy" - czytamy. Na podstawie tego Włosi wysnuwają wniosek, że Leona zabraknie na mistrzostwach. Te zaczynają się bowiem już 26 sierpnia. Według serwisu Leon ma być gotowy na start kolejnego sezonu ligowego. Siatkarski mundial potrwa do 11 września. Gospodarzami będą Polska i Słowenia.

Więcej o: