Kwolek odszedł z Projektu Warszawa. Ma grać w Lidze Mistrzów

Projekt Warszawa oficjalnie poinformował, że Bartosz Kwolek po sześciu latach gry nie będzie już reprezentował barw stołecznego klubu. Nowym klubem reprezentanta Polski ma być Aluron CMC Warta Zawiercie.

25-letni Kwolek, mistrz świata z 2018 roku z reprezentacją Polski, w Warszawie występował od 2016 roku. W tym czasie rozegrał 162 spotkania w PlusLidze, w których zdobył 2129 punktów. Z warszawskim klubem zdobył wicemistrzostwo Polski w 2019 roku i brązowy medal Plusligi przed rokiem, grał także w jego barwach w Lidze Mistrzów.

Zobacz wideo ZAKSA po przerwie odzyskała tytuł mistrza Polski. "Tajemnicą jest to, że ta drużyna ma świetną atmosferę"

Kwolek odchodzi z Projektu. Ma grać w Zawierciu

Ostatni sezon, zarówno dla niego, jak i dla całego Projektu Warszawa był nieudany. Opuścił cztery mecze z powodów zdrowotnych i choć w pozostałych liderował drużynie, zdobywając średnio 14,4 punktu na mecz, to Projekt zakończył rozgrywki dopiero na dziewiątym miejscu i nie awansował do playoffów. 

Kamil SemeniukZAKSA dokonała niemożliwego. "Poza zasięgiem wszystkich na świecie"

Powołany przez Nikolę Grbicia do kadry na sezon 2022 zawodnik ma przenieść się do trzeciej drużyny zakończonego niedawno sezonu - Aluronu CMC Warty Zawiercie, która będzie reprezentować Polski w przyszłej edycji Ligi Mistrzów. W Zawierciu Kwolek będzie tworzył parę przyjmujących z Urosem Kovaceviciem, z kolei nowym trenerem Aluronu będzie Michał Winiarski.

W Projekcie Warszawa latem dojdzie do wielu zmian. Oprócz Kwolka z drużyną ma się pożegnać trener Andrea Anastasi, który może trafić do Trefla Gdańsk lub nawet PGE Skry Bełchatów. Stołeczny klub potwierdził również odejście podstawowego atakującego Dusana Petkovicia oraz rezerwowego rozgrywającego Jaya Blankenau.

Więcej o: