Kupili prawa do pokazywania wielkich siatkarskich imprez. Umowa na 10 lat

Telewizja Polsat podpisała z FIVB umowę aż do 2032 roku dotyczącą praw transmisyjnych z rozgrywek organizowanych przez siatkarską federację. W ten sposób Polsat będzie transmitował przez najbliższe 10 lat m.in. siatkarskie mistrzostwa świata czy też Ligę Narodów.

Polsat od wielu lat wiedzie prym w Polsce, jeśli chodzi o siatkarskie transmisje z rozgrywek reprezentacyjnych i klubowych. Przez wiele lat to się nie zmieni, czego dowodem jest nowa, dziesięcioletnia umowa telewizji z międzynarodową federacją siatkówki FIVB i jej spółką Volleyball World. 

Zobacz wideo ZAKSA po przerwie odzyskała tytuł mistrza Polski. "Tajemnicą jest to, że ta drużyna ma świetną atmosferę"

Przeładowany siatkarski kalendarz. Przedpełski zapowiada zmianyPrzeładowany siatkarski kalendarz. Przedpełski zapowiada zmiany

Co pokaże Polsat?

Na bazie umowy Polsat może się pochwalić prawami do transmisji:

- Trzech Mistrzostw Świata kobiet i mężczyzn w latach 2022 (w Polsce), 2026 i 2030.
- Ligi Narodów aż do 2032 roku, w tym czternastu turniejów kwalifikacyjnych i dwóch turniejów finałowych, które odbędą się w Polsce.
- Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej i cyklu turniejów Beach Pro Tour.
- Klubowych Mistrzostw Świata.
- Nowego międzynarodowego turnieju reprezentacyjnego, zaplanowanego na lata 2025 i 2029 w miejsce Pucharu Świata.

Należy dodać, że Polsat będzie także twórcą sygnału telewizyjnego ze wszystkich turniejów organizowanych przez FIVB w Polsce.

- Gdy zostałem wybrany na prezydenta FIVB, obiecałem że będę szukał dla siatkówki nowych możliwości oraz innowacji. Podpisując nową umowę z Telewizją Polsat oraz powołując do życia Volleyball World spełniliśmy te obietnice. Ten kontrakt jest dowodem słuszności naszej przełomowej decyzji, jaką było stworzenie Volleyball World. Nie mam wątpliwości, że Polsat zapewni najwyższą jakość produkcji telewizyjnej i pokaże polskim kibicom, to co w naszej dyscyplinie sportu najpiękniejsze. Ta współpraca odzwierciedla ogromną popularność siatkówki w Polsce oraz potwierdza jej rosnącą wartość na całym świecie, zarówno w wydaniu halowym, jak i plażowym - mówił Ary Graca, prezydent FIVB.

- Siatkówka to nasza narodowa dyscyplina, która pod względem osiągnięć wyprzedza wszystkie pozostałe. Wspieramy siatkówkę od wielu lat jako Polsat i jako sieć Plus. Jesteśmy ogromnie dumni, że mogliśmy mieć udział w tych sukcesach i gorąco kibicujemy naszym zawodniczkom i zawodnikom w walce o kolejne. Niezmiernie cieszy nas również doskonała współpraca z FIVB, jednym z naszych najważniejszych i najbardziej prestiżowych Partnerów ze świata sportu. Szczególne słowa uznania należą się prezesowi FIVB, Ary’emu Gracie, który jak nikt inny doskonale zna i rozumie siatkówkę – dodał Zygmunt Solorz, twórca i właściciel Telewizji Polsat.

Nikola Grbić tłumaczy sytuację Fabiana Drzyzgi. Nikola Grbić tłumaczy sytuację Fabiana Drzyzgi. "Najtrudniejsza rozmowa"

Czego nie obejmuje nowa umowa Polsatu z FIVB? Mistrzostw Europy oraz europejskich pucharów, do których prawami zarządza europejska federacja CEV. Polsat jednak i z nią ma umowę na pokazywanie m.in. Ligi Mistrzów do końca sezonu 2024/25. Ponadto prawa do całych igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku ma Eurosport, choć niewykluczone, że wzorem ostatnich igrzysk w Tokio podzieli się nimi z Telewizją Polską. 

Więcej o: