- Zespół pokazał, że potrafi walczyć i wygrywać z najlepszymi. W Lublanie ZAKSA pokazała swój charakter. Semeniuk? Najlepszy zawodnik Ligi Mistrzów - mówi Sport.pl po finale Ligi Mistrzów Sebastian Świderski, dziś prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, ale także architekt sukcesu kędzierzynian, który zarządzał klubem przez ostatnie ponad sześć lat.
Sebastian Świderski w niedzielę patrzył na triumf ZAKSY w Lublanie już jako prezes PZPS-u, choć klub z Kędzierzyna zawdzięcza mu przecież bardzo wiele. Może się czuć jednym z głównych architektów sukcesu tej drużyny, bo sam tworzył ją od października 2015 do stycznia 2022 roku. Gdy zaczynaliśmy rozmawiać na płycie Areny Stozice, wyglądał na bardzo dumnego i szczęśliwego.