Kontuzja Stysiak. Kadra siatkarek bez dwóch "armat" na Ligę Narodów

Kolejne osłabienie reprezentacji Polski siatkarek na Ligę Narodów. Po tym, jak te rozgrywki postanowiła odpuścić Malwina Smarzek, kontuzji doznała inna liderka Biało-Czerwonych Magdalena Stysiak. Z powodu urazu kolana 21-latka nie wystąpi w Lidze Narodów.

- W wyniku przeprowadzonych badan obrazowych i badań fizykalnych lewego kolana stwierdzono, że aktualny stan zdrowia tymczasowo wyklucza zawodniczkę z udziału w treningach i zawodach – powiedział o Magdalenie Stysiak lekarz reprezentacji Polski Krzysztof Zając, cytowany przez oficjalną stronę Polskiego Związku Piłki Siatkowej. 

Zobacz wideo ZAKSA po przerwie odzyskała tytuł mistrza Polski. "Tajemnicą jest to, że ta drużyna ma świetną atmosferę"

PZPS poinformował, że Stysiak z tego powodu nie wystąpi w Lidze Narodów, gdyż priorytetem jest doprowadzenie jej do pełni sprawności fizycznej. - Magda po przejściu badań specjalistycznych wymaga intensywnej rehabilitacji i działań medycznych, które doprowadzą ją do uczestniczenia w treningach i kolejnych meczach – dodał lekarz kadry.

Kadra bez dwóch armat. Problemy Lavariniego

Nieobecność Stysiak oznacza, że w swoim debiucie z kadrą Biało-Czerwonych trener Stefano Lavarini nie będzie mógł skorzystać z dwóch największych armat reprezentacji. Wcześniej bowiem z gry w Lidze Narodów zrezygnowała Malwina Smarzek. Niewykluczone, że obie siatkarki wrócą do kadry przed mistrzostwami świata, które będą rozgrywane w Polsce i Holandii w dniach 23 września - 15 października.

Aluron CMC Warta Zawiercie z brązowym medalem PlusLigi. Dawid KonarskiDawid Konarski z medalem: Marzyłem, by choć raz wygrać ze Skrą Bełchatów

Wśród atakujących trenerowi Lavariniemu pozostały Karolina Drużkowska (Energa MKS Kalisz) oraz Weronika Sobiszewska z ŁKS Commercecon Łódź. Niewykluczone też, że na tę pozycję zostanie przesunięta jedna z przyjmujących, np. Martyna Łukasik.

Warto dodać, że nieobecność Smarzek i Stysiak to niejedyne osłabienia kadry siatkarek. Z powodu zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie cały reprezentacyjny sezon 2022 straci także rozgrywająca Marlena Kowalewska z Chemika Police.

Reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w Lidze Narodów 1 czerwca turniejem w Stanach Zjednoczonych, gdzie rywalkami Polek będą Kanadyjki, Brazylijki, Koreanki oraz Niemki. Później Biało-Czerwone będą również rywalizować na turniejach na Filipinach oraz w Bułgarii.

Więcej o: