Vital Heynen wraca do Polski. Tym razem jako rywal

Reprezentacja Polski siatkarek rozpocznie sezon od dwóch meczów towarzyskich z Niemkami, których selekcjonerem niedawno został Vital Heynen. Dla Belga będzie to debiut w nowej roli, podobnie, jak dla trenera Biało-Czerwonych Stefano Lavariniego.

Poznaliśmy plan reprezentacji Polski siatkarek na najbliższe tygodnie. Nasze zawodniczki rozpoczną sezon od dwóch meczów towarzyskich, w których zmierzą się w nich z Niemkami, których trenerem niedawno został Vital Heynen. Dla byłego selekcjonera naszych siatkarzy będzie to debiut w nowej pracy.

Zobacz wideo W Polsce szykuje się siatkarskie święto. Premier ogłosił, że nasz kraj przejmie organizację mistrzostw świata zamiast Rosji

Vital Heynen wróci do Polski w nowej roli. Belg poprowadzi Niemki w starciu towarzyskim z naszymi siatkarkami

Spotkania odbędą się w dniach 24 i 25 maja. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Arenie Gliwice. Dzień później siatkarki będą natomiast rywalizować w Hali Nysa. Oba sparingi rozpoczną się o godzinie 18:30. 

Mecze z Niemkami będą także debiutem Stefano Lavariniego na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Włoch staje przed zadaniem jak najlepszego przygotowania naszych zawodniczek do zbliżających się mistrzostw świata. Turniej odbędzie się w dniach 23 września - 15 października. W grupie nasze zawodniczki czekają starcia z drużynami Turcji, Tajlandii, Chorwacji, Dominikany i Korei Południowej.

Próbą generalną przed mundialem będą rozgrywki Ligi Narodów. Te wystartują już 31 maja. Biało-Czerwone zmierzą się z Kanadą, Brazylią, Koreą Południową, Niemcami, Tajlandią, Japonią, Stanami Zjednoczonymi, Belgią, Włochami, Bułgarią, Dominikaną oraz Chinami. Turniej finałowy odbędzie się w Ankarze w dniach 13-17 lipca z udziałem ośmiu najlepszych drużyn. 

Zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczami towarzyskimi z Niemkami, a także Ligą Narodów rozpocznie się piątego maja i potrwa przez cztery dni. Stefano Lavarini ogłosił już powołania do kadry. W drużynie nie zabraknie gwiazd naszej reprezentacji, jak Malwina Smarzek, Joanna Wołosz, czy Magdalena Stysiak. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA