Joanna Wołosz wróciła do kadry po konflikcie. Lavarini: Wierzę, że to nie moja zasługa

- Wierzę, że powrót Wołosz do reprezentacji wynika z jej pasji i motywacji. Nie sądzę, żeby była w tym moja duża zasługa - stwierdził Stefano Lavarini, trener polskich siatkarek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Stefano Lavarini objął reprezentację Polski siatkarek w styczniu tego roku po tym, jak Jacek Nawrocki zrezygnował ze stanowiska. Przed Włochem dużo pracy, ponieważ żeńska kadra będzie walczyć w mistrzostwach świata, które będą się odbywać w dniach 23 września - 15 października. W fazie grupowej Polki zagrają z Turcją, Tajlandią, Chorwacją, Dominikaną oraz Koreą Południową. Pierwszy sprawdzian przed Lavarinim już 31 maja, kiedy to rozpocznie się Liga Narodów.

Zobacz wideo Ukraiński zespół zagra w przyszłym sezonie w PlusLidze. "Teraz po prostu mamy takie stosunki jak w rodzinie"

Stefano Lavarini zdradza kulisy powrotu Joanny Wołosz. "Nie była w tym duża moja zasługa"

Stefano Lavarini rozmawiał z "Przeglądem Sportowym" po swoich pierwszych powołaniach do reprezentacji Polski. Do kadry wróciła Joanna Wołosz, która wcześniej była skonfliktowana z Jackiem Nawrockim. Dlaczego zawodniczka Imoco Volley Conegliano wróciła do kadry? - Wierzę, że powrót Wołosz do reprezentacji wynika z jej pasji i motywacji. Nie sądzę, żeby była w tym duża moja zasługa, aby ją do tego przekonać - stwierdził selekcjoner.

Co było kluczowe dla Lavariniego przy wyborze szerokiej kadry na tegoroczny sezon? - Najważniejsze były cele, jakie mamy do zrealizowania w Lidze Narodów oraz to, co zawodniczki pokazywały dotąd w sezonie klubowym. Ścisłą kadrę na Ligę Narodów pewnie będzie trzeba ograniczyć do 18 lub 21 zawodniczek - dodaje były trener żeńskiej kadry Korei Południowej.

Lavarini rozpocznie pracę z kadrą na zgrupowaniu w Szczyrku pomiędzy 5 a 8 maja, kiedy to pojawią się zawodniczki, które nie zagrają w finałach Tauron Ligi i dołączą do kadry do lat 21.

Skład reprezentacji Polski siatkarek na Ligę Narodów:

Rozgrywające: Alicja Grabka, Marlena Kowalewska, Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz

Atakujące: Karolina Drużkowska, Malwina Smarzek, Magdalena Stysiak

Przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Paulina Damaske, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Martyna Łukasik, Julita Piasecka, Olivia Różański, Weronika Szlagowska

Libero: Justyna Łysiak, Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska

Środkowe: Klaudia Alagierska, Aleksandra Gryka, Magdalena Jurczyk, Agnieszka Kąkolewska, Anna Stencel, Kamila Witkowska

Więcej o: