Konarski już nie zagra w kadrze. "Od trzepaka w Świeciu do wypełnionego Stadionu Narodowego"

Dawid Konarski jest kolejnym siatkarzem z drużyny mistrzów świata, który zdecydował się zakończyć reprezentacyjną karierę. 32-latek ogłosił swoją decyzję w mediach społecznościowych.

Już ponad trzy tygodnie temu karierę reprezentacyjną zakończył wieloletni kapitan reprezentacji Polski w siatkówce - Michał Kubiak. Po czwartkowych, pierwszych powołaniach nowego selekcjonera Nikoli Grbicia, podobną decyzję ogłosili także Piotr Nowakowski i Damian Wojtaszek. W sobotę dołączył do nich kolejny mistrz świata z 2014 i 2018 roku. 

Zobacz wideo

Dawid Konarski także zakończył reprezentacyjną karierę 

Tym zawodnikiem jest Dawid Konarski, którego także zabrakło na liście powołanych przez Grbicia na nadchodzący sezon reprezentacyjny. 32-letni atakujący Aluron CMC Warty Zawiercie był w gronie mistrzowskich drużyn Stephane'a Antigi z 2014 i Vitala Heynena z 2018 roku. Ostatni sezon olimpijski był jednak dla niego nieudany - przegrał rywalizację z Bartoszem Kurkiem i Łukaszem Kaczmarkiem, przez co nie zmieścił się w kadrze na igrzyska w Tokio. 

- Od trzepaka w Świeciu do wypełnionego Stadionu Narodowego w Warszawie… marzenie dzieciaka, które stało się rzeczywistością. Każdy piękny sen się kiedyś kończy, tak i mój reprezentacyjny czas dobiegł końca. Na kadrze B seniorska podróż się zaczęła i na kadrze „B" się kończy. DZIĘKUJĘ… - napisał Konarski na Instagramie (pisownia oryginalna). 

Nikola Grbić i Vital HeynenKadziewicz: Grbić poszedł o krok dalej niż Heynen

- Dziękuję mojej wspaniałej Żonie, Rodzicom, wszystkim Graczom, z którymi miałem wielki zaszczyt i ogromną przyjemność reprezentować nasz Kraj (...) i na koniec najlepszym KIBICOM NA ŚWIECIE - dodał. 

 
Więcej o: