Jastrzębski Węgiel zwolnił trenera w trakcie walki o medal PlusLigi

Jest efekt porażki Jastrzębskiego Węgla w pierwszym ćwierćfinale play off-ów. Zarząd klubu odsunął od prowadzenia zespołu trenera Andreę Gardiniego.

To już koniec współpracy Andrei Gardiniego z Jastrzębskim Węglem. Zarząd klubu postanowił odsunąć trenera po porażce w pierwszym meczu ćwierćfinałowym z Treflem Gdańsk 2:3. 

Zobacz wideo W Polsce szykuje się siatkarskie święto. Premier ogłosił, że nasz kraj przejmie organizację mistrzostw świata zamiast Rosji

Andrea Gardini odsunięty od Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębie nie radzi sobie najlepiej w ostatnim czasie. To skłoniło działaczy do podjęcia takiej decyzji. W czwartek wydano w tej sprawie oświadczenie. "Zarząd KS Jastrzębski Węgiel S.A. informuje, że z dniem 14 kwietnia 2022 roku odsunął od prowadzenia pierwszego zespołu trenera Andreę Gardiniego" - czytamy w komunikacie

Członkowie zarządu nie kryją, że zaniepokoili się nie tylko wynikami, ale także organizacją wewnątrz zespołu. "Decyzja ta jest wynikiem analizy bieżącej sytuacji drużyny, sposobu zarządzania zespołem, jak również wyników sportowych w kluczowym momencie sezonu" - napisano. 

Wiadomo już, kto będzie prowadził drużynę mistrzów Polski w najbliższych meczach. "W sobotnim meczu przeciwko Treflowi Gdańsk naszą drużyną z ławki trenerskiej w roli pierwszego szkoleniowca pokieruje dotychczasowy trener przygotowania motorycznego i asystent Andrei Gardiniego, Nicola Giolito" - potwierdzili działacze klubu.

Więcej o: