Najważniejsze spotkania MŚ odbędą się w Polsce. Nie tylko wielki finał

Świetna wiadomość dla kibiców siatkówki. Decydujące mecze tegorocznych mistrzostw świata: półfinały, finał i mecz o brąz zostaną rozegrane w Polsce.

Przypomnijmy, że pierwotnie tegoroczne mistrzostwa świata w siatkówce miały odbyć się w Rosji. Po inwazji tego kraju na Ukrainę, władze FIVB zdecydowały się jednak odebrać Rosji organizację tego turnieju. Szukały też nowego chętnego, gospodarza imprezy.

Zobacz wideo Znamy najmocniejsze strony Argentyny. Tym mogą zaskoczyć Polaków na MŚ

Możdżonek sensacyjnie wznowił karierę po dwóch latach. Możdżonek sensacyjnie wznowił karierę po dwóch latach. "Tęskniłem za tym"

Decydujące mecze w Polsce

Wiadomo już, że mistrzostwa świata odbędą się w Polsce i Słowenii - taka była informacja na czwartkowe południe. Kilka godzin później okazało się, że do grona organizatorów mogą też dołączyć Włosi.

To jednak Polska będzie gospodarzem głównym turnieju. To w naszym kraju odbędą się decydujące spotkania: półfinały, pojedynek finałowy oraz o brązowy medal. Oprócz tego w Polsce zostaną rozegrane m.in. dwa ćwierćfinały i wszystkie mecze Polaków w fazie grupowej.

- Na razie nie wiadomo w jakich miastach zostaną rozegrane mecze Polaków. Rozmowy trwają - powiedział Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej na specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek przed południem w siedzibie PKOl-u.

Najważniejszy tegoroczny turniej dla biało-czerwonych, czyli mistrzostwa świata, odbędą się w dniach 26 sierpnia – 11 września tego roku. Biało-czerwoni w fazie grupowej zmierzą się z Meksykiem, Stanami Zjednoczonymi oraz Bułgarią.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel, Liga Mistrzów CEVZAKSA nie dała żadnych szans GKS-owi. Jest o krok od półfinału PlusLigi

Tytułu mistrzowskiego będą bronić Polacy. Byli oni najlepsi w latach 2014 i 2018. Dwa razy w finałach pokonywali Brazylijczyków.

Więcej o: