Polska i Słowenia zorganizują mistrzostwa świata siatkarzy

To już pewne. Polska wraz ze Słowenią zorganizują tegoroczne mistrzostwa świata w siatkówce - poinformowano na specjalnej konferencji prasowej.

Pierwotnie tegoroczne mistrzostwa świata w siatkówce miały odbyć się w Rosji. Po inwazji tego kraju na Ukrainę, władze FIVB zdecydowały się jednak odebrać Rosji organizację tego turnieju. Szukały też nowego chętnego, gospodarza imprezy.

Zobacz wideo Spacerek ZAKSY. Obrońca tytułu łatwo awansował do finału Ligi Mistrzów

Możdżonek sensacyjnie wznowił karierę po dwóch latach. Możdżonek sensacyjnie wznowił karierę po dwóch latach. "Tęskniłem za tym"

Polska i Słowenia gospodarzem mistrzostw świata!

- Duży news! Polska wraz ze Słowenią zorganizuje tegoroczne mistrzostwa świata w siatkówce - napisał jako pierwszy na Twitterze Mateusz Miga, dziennikarz TVP Sport.

Oficjalne potwierdzenie ten informacji nastąpiło w czwartek po godzinie 11 w trakcie specjalnej konferencji prasowej w siedzibie PKOl-u. Wzięli w niej udział Kamil Bortniczuk, minister sportu, Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz premier Mateusz Morawiecki.

To Polska będzie głównym organizatorem turnieju. Właśnie w naszym kraju odbędą się dwa mecze 1/8 finału, dwa ćwierćfinały i cztery najważniejsze pojedynki: dwa półfinały, finał i mecz o brązowy medal. Nie wiadomo jeszcze w jakich miastach będą rozgrywane pojedynki.

- Zaproponowaliśmy, by nie robić tego turnieju w Rosji, a zrobić go w Polsce. I wygraliśmy ten wyścig o zorganizowanie mistrzostw świata. To rekordowe tempo, w którym musimy zrobić wszelkie sprawy organizacyjne. My jednak lubimy bić rekordy. Zaprosiliśmy Słoweńców do wspólnej organizacji i bez wahania się zgodzili - mówił Mateusz Morawiecki.

- Wiemy, że sport jest ważny dla Rosji, więc odebranie finału Ligi Mistrzów, baraży piłkarskich w Katarze czy prawa organizacji mistrzostw świata została przez Rosjan zauważona. Ich to boli. Od pierwszego dnia inwazji Rosji na Ukrainę, chcieliśmy zorganizować mistrzostwa świata - dodał Kamil Bortniczuk.

Sport.pl dowiedział się, że do grona organizatorów mogą też dołączyć Włosi. Nie zorganizują jednak decydujących spotkań turnieju.

Najważniejszy tegoroczny turniej dla biało-czerwonych, czyli mistrzostwa świata, odbędą się w dniach 26 sierpnia – 11 września tego roku. Biało-czerwoni w fazie grupowej zmierzą się z Meksykiem, Stanami Zjednoczonymi oraz Bułgarią.

Tytułu mistrzowskiego będą bronić Polacy. Byli oni najlepsi w latach 2014 i 2018. Dwa razy w finałach pokonywali Brazylijczyków.

W czerwcu nasz zespół zagra w Lidze Narodów. Będzie to debiut w roli trenera Nikoli Grbicia. - Ten facet mówi prosto w twarz, to co myśli. Niezależnie od tego, czy lubisz go czy nie, on będzie naciskał, byś dawał z siebie maksimum. Bo tylko przesuwając swoje granice podczas treningu, dojdzie się do zwycięstw. Nie toleruje świętych krów w zespole. Od razu tępi takie zachowanie, gdy ktoś zachowuje się jak rozwydrzony dzieciak - mówił o nim kilka dni temu Aleksandar Atanasijević.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel, Liga Mistrzów CEVZAKSA nie dała żadnych szans GKS-owi. Jest o krok od półfinału PlusLigi

Polska jest już współorganizatorem mistrzostw świata siatkarek. Turniej ma zostać rozegrany w dniach 23 września-15 października w Holandii i w Polsce. Biało-czerwone w grupie B zmierzą się z Turcją, Dominikaną, Koreą Południową, Tajlandią oraz Chorwacją.

Więcej o: