Vital Heynen oficjalnie w tureckim klubie. "Światowej sławy trener"

Vital Heynen został oficjalnie zaprezentowany jako nowy trener tureckiego Nilüfer Belediyespor. Oznacza to, że szkoleniowiec będzie łączył dwie funkcje: trenera zespołu oraz selekcjonera żeńskiej reprezentacji Niemiec.

Kilka dni temu Nilüfer Belediyespor poinformował w mediach społecznościowych, że kontrakt z Vitalem Heynenem został już niemalże całkowicie dogadany. Na tamten dzień brakowało jednak tylko podpisu obu stron, co ogłoszono w czwartek. "Witamy pana Vitala Heynena w rodzinie Nilüfer Belediyespor i życzymy mu powodzenia w realizacji zadania" - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Zobacz wideo Analizujemy rywali Polaków na MŚ. Na to musi być gotowy Czesław Michniewicz

Vital Heynen oficjalnie zaprezentowany w nowym klubie. "Światowej sławy trener"

Przy okazji podpisu nowego kontraktu Heynen zebrał pierwsze pochwały. "Światowej sławy trener reprezentacji Niemiec, który będzie głównym szkoleniowcem naszego zespołu w sezonie 2022/23" - dodano we wpisie Nilüfera Belediyesporu.

 

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nilüfer Belediyespor nie należy do czołówki tureckiej siatkówki. W bieżącym sezonie zespół zapewnił sobie utrzymanie w lidze dosłownie w ostatniej kolejce. Zajął 12. miejsce w tabeli z zaledwie punktem przewagi nad strefą spadkową. Vital Heynen stanie więc przed trudnym zadaniem odbudowania klubu i umocnienia jego pozycji w lidze tureckiej.

Vital Heynen pracował poprzednio w reprezentacji Polski, z którą sięgnął po mistrzostwo świata, srebrny i brązowy medal Ligi Nardów, dwóch brązowych medali mistrzostw Europy oraz srebra w Pucharze Świata. Tuż po rozstaniu Belga z męską kadrą, pojawiły się spekulacje o przejęciu żeńskiej reprezentacji Polski, ale finalnie na to stanowisko trafił Stefano Lavarini.

Więcej o: