Michał Winiarski ma przejąć zagraniczną reprezentację. "To byłby hit"

To byłby siatkarski hit na ławce trenereskiej. Według portalu Volleyball.it Michał Winiarski będzie nowym trenerem reprezentacji Niemiec.

Jeszcze w marcu trenerem reprezentacji Niemiec był były słynny włoski siatkarz - Andrea Giani. Wtedy jednak zdecydował się wybrać ofertę reprezentacji Francji i został jej pierwszym trenerem, Na stanowisku Gani zastąpi legendarnego Brazylijczyka Bernardo Rezende, który podał się do dymisji.

Zobacz wideo Iga Świątek reaguje na pozycję liderki rankingu WTA. Wymowne słowa

Michał Winiarski zastąpi Gianiego?

Giani z kadrą Niemiec w 2017 roku wywalczył wicemistrzostwo Europy. Nie zakwalifikował się jednak do igrzysk olimpijskich w Tokio. Na ubiegłorocznych mistrzostwach Europy Niemcy przegrali w ćwierćfinale z Włochami 0:3.

Teraz według portalu Volleyball.it nowym trenerem reprezentacji Niemiec będzie Michał Winiarski.

- Nowym trenerem, po odejściu Gianiego do Francji, został Polak Michał Winiarski. To 38-letni trener Trefla Gdańsk. Były przyjmujący, mistrz świata z 2014 roku, mistrz Włoch z Trentino w 2018 roku - czytamy na portalu Volleyball.it.

- To byłby hit. Michał Winiarski ma zostać selekcjonerem kadry Niemiec - skomentował Mateusz Górecki, dziennikarz TVP Sport.

Michał Winiarski to były znakomity siatkarz reprezentacji Polski, w której rozegrał ponad 200 spotkań. Przez 10 lat kadrę na turniejach olimpijskich, mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy oraz w Lidze Światowej. Jest jednym z najbardziej utytułowanych siatkarzy w historii kraju. W 2014 roku osiągnął największy sukces - zdobył z Polską mistrzostwo świata. W 2006 roku wywalczył srebrny medal mundialu.

Z Itas Diatec Trentino Volley w 2009 roku wygrał Ligę Mistrzów. Zdobył też trzy razy mistrzostwo Polski i cztery razy krajowy puchar.

W roku 2007 Michał Winiarski został wybrany najlepszym zawodnikiem roku w plebiscycie Siatkarskie Plusy, zaś w roku 2008 i 2009 Michała Winiarskiego uznano za najlepszego siatkarza i przyjmującego w plebiscycie magazynu „Super Volley". W czasie swojej imponującej kariery, zawodnik został nagrodzony Złotym Krzyżem Zasługi (2006) oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2014).

Lista jego nagród indywidualnych z wielkich imprez jest naprawdę długa. Można ją zobaczyć na zdjęciu poniżej (za Wikipedią)

Lista inwywidualnych nagród Michała WiniarskiegoLista inwywidualnych nagród Michała Winiarskiego Screen Wikipedia

Michał Winiarski po zakończeniu kariery w roli zawodnika, został drugim trenerem PGE Skry Bełchatów. W czerwcu 2019 roku został zaprezentowany jako nowy trener Trefla Gdańsk. W pierwszym sezonie jego zespół zajął piąte, a w kolejnym szóste miejsce.

Obecnie Trefl Gdańsk jest na dziewiątej pozycji w PlusLidze.

Więcej o:
Copyright © Agora SA