Andrea Anastasi odchodzi z Projektu Warszawa. Wielki powrót do klubu PlusLigi

Z końcem bieżącego sezonu siatkarskiej PlusLigi dojdzie do kilku roszad w sztabach szkoleniowych niektórych zespołów. Polsat Sport ogłosił powrót Andrei Anastasiego do Trefla Gdańsk. Czy to potwierdza przejście Michała Winiarskiego do Aluronu Warty CMS Zawiercie?

Andrea Anastasi był przypisywany do reprezentacji Polski, gdzie miałby zastąpić Vitala Heynena. Po czasie jednak plotki ucichły i zaczęto zestawiać Włocha właśnie z Treflem Gdańsk. Kilka dni temu redakcja Polsat Sport potwierdziła te informacje, co oznacza, że Anastasi wróci do Trójmiasta po trzech latach rozłąki. Na stanowisku trenera zastąpi Michała Winiarskiego.

Zobacz wideo ZAKSA o krok bliżej finału Ligi Mistrzów. Jastrzębski Węgiel rozgromiony w pierwszym meczu

Roszady w PlusLidze. Trenerzy odejdą i zgarną zawodników. Co z Michałem Winiarskim?

Anastasi odszedł z Trefla Gdańsk w 2019 roku. Dołączył wtedy do Projektu Warszawa. W swoim inaugurującym sezonie w nowym klubie został wicemistrzem Polski. Zmagania w poprzednich rozgrywkach zakończył na trzecim miejscu. Obecnie Projekt zajmuje 8. pozycję w tabeli PlusLigi z bilansem 12 zwycięstw i 14 porażek. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dużo więcej sukcesów Anastasi osiągał z Treflem Gdańsk. Na swoim koncie ma dwa Puchary (2015, 2018) i jeden Superpuchar Polski (2015), wicemistrzostwo kraju (2015) oraz trzecie miejsce w PlusLidze (2018). Wiemy już, że Włoch zastąpi na ławce szkoleniowej Michała Winiarskiego. Znamy też potencjalny kierunek, jaki może objąć były reprezentant Polski.

W styczniu bieżącego roku do sieci trafił wpis, w którym oświadczono, że Michał Winiarski, mistrz świata z 2014 roku po sezonie miałby przenieść się do Aluronu CMC Warty Zawiercie. Dziennikarz Sport.pl, Jakub Balcerski starał się zweryfikować doniesienia, ale oba kluby nie chciały jednak komentować sytuacji. - Skupiamy się na kolejnym spotkaniu PlusLigi, a przyszłością drużyny zajmiemy się, gdy przyjdzie na to czas - przekazał dyrektor działu komunikacji Aluronu CMC Warty Zawiercie, Michał Kwietko-Bębnowski.   

Redakcja "Przeglądu Sportowego" poinformowała natomiast, że Winiarski ma się przenieść do Zawiercia wraz z Patrykiem Łabą. Razem z Anastasim za to do Trefla Gdańsk ma dołączyć Bartłomiej Bołądź, siatkarz Ślepska Suwałki. 

Więcej o: