Vital Heynen znajdzie pracę w tym klubie? Zaskakujący kierunek

Vital Heynen został trenerem kobiecej reprezentacji Niemiec w styczniu tego roku. Jak donoszą media, 52-latek może trafić do... Turcji. Były szkoleniowiec reprezentacji Polski jest wiązany z Nilufer Belediyespor.

Przez długi czas po zakończeniu współpracy z reprezentacją Polski siatkarzy przyszłość Vitala Heynena pozostawała zagadką. Holendra łączono z kilkoma drużynami. Wśród nich znalazła się chociażby reprezentacja Polski w piłce siatkowej kobiet. Jednak były to jedynie spekulacje, które w styczniu tego roku postanowił zakończyć sam 52-latek. To wtedy Heynen podpisał kontrakt z naszymi zachodnimi sąsiadami i został selekcjonerem reprezentacji Niemiec siatkarek. 

Zobacz wideo Siatkarze mają nowego selekcjonera. "Dokonał największego cudu w Polsce"

Vital Heynen na celowniku tureckiego zespołu

W ostatnich dniach pojawiły się nowe plotki na temat dalszej kariery Holendra. Turecki voleybalunsesi.com poinformował o szansach poprowadzenia przez 52-latka klubu Nilufer Belediyespor. Informacja ta jest dość zaskakująca z kilku powodów. Głównym z nich jest fakt, że zespół zajmuje 13. lokatę w tabeli krajowej, z dorobkiem 15 punktów. To miejsce zagrożone spadkiem. Jednak do bezpiecznej pozycji, a więc 12. lokaty, zespół Nilufer Belediyespor traci tylko jeden punkt.  

Szok we Francji. Legenda rezygnuje z prowadzenia reprezentacji. Szok we Francji. Legenda rezygnuje z prowadzenia reprezentacji. "Musiałem"

Jak do tej pory Heynen nie ustosunkował się do plotek. Jak udało się nieoficjalnie dowiedzieć TVP Sport, umowa pomiędzy Holendrem a tureckim zespołem nie została jeszcze podpisana

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Dmytro PaszyckiUciekł z Rosji do Polski, wykiwał Rosjan i rozpętał burzę. "Nie rozumiemy"

Vital Heynen z sukcesami na ławce trenerskiej

Holender rozpoczął karierę szkoleniowca w 2005 roku. Przez niemal dwie dekady w roli trenera, 52-latek odniósł wiele sukcesów. Jednak te najważniejsze zdobywał z reprezentacją Polski siatkarzy. Heynen prowadził naszą kadrę od 2018 do 2021 roku. Już na początku przygody z biało - czerwonymi, 52-latkowi udało się obronić tytuł mistrza świata po finale rozegranym w Turynie, kiedy to Polacy pewnie pokonali reprezentację Brazyli 3:0. W kolejnych latach biało - czerwoni zdobyli m.in. srebrny medal Pucharu Świata oraz brąz w mistrzostwach Europy i Lidze Narodów. Przygoda Heynena z reprezentacją Polski siatkarzy zakończyła się tuż po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku, z których biało - czerwoni wrócili niestety bez medalu.   

Więcej o: