Reprezentacja Polski poznała rywalki na MŚ siatkarek. Rozlosowano grupy

Znamy wyniki losowania grup FIVB mistrzostw świata kobiet, których współgospodarzem jest Polska. Mecze rozgrywane w naszym kraju będzie można obejrzeć w trzech miastach: Łodzi, Gliwicach oraz Gdańsku. Z kim zagrają nasze reprezentantki?

W turnieju mistrzostw świata 2022 w siatkówce kobiet wystartują 24 drużyny z pięciu kontynentalnych federacji. Pewny start w turnieju mają naturalnie współgospodarze MŚ, a więc kolejno: Holandia i Polska. Mistrzostwa siatkarek rozpoczną się 23 września, a zakończą 15 października. W tym czasie rozegrane zostanie 100 meczów. 

Zobacz wideo Puchar Polski siatkarzy w cieniu w wydarzeń w Ukrainie. "Nie wyobrażam sobie, żebyśmy grali z rosyjską drużyną", "Są ważniejsze rzeczy niż sport"

Mistrzostwa świata. Polska współgospodarzem turnieju. Z kim zagrają nasze siatkarki?

Zgodnie z zasadami turnieju 24 drużyny zostanie podzielone na cztery grupy, po sześć zespołów w każdej. Holandia i Polska jako gospodarze zostali w trakcie losowania automatycznie przydzieleni do grup A i B. Miejsca w grupach C i D odgórnie zajęły dwie najlepsze reprezentacje: Stany Zjednoczone i Brazylia. Kraje wybrano na podstawie światowego rankingu FIVB. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na tej samej zasadzie umiejscowiono pozostałe 20 drużyn. Zasady mówią, że w każdej z czterech misek znajdują się cztery piłeczki. Do każdej z grup może natomiast trafić tylko jedna drużyna z danej miski.   

GRUPA A:

 1. Holandia
 2. Kenia
 3. Kamerun
 4. Portoryko
 5. Belgia
 6. Włochy

GRUPA B:

 1. Polska
 2. Chorwacja
 3. Tajlandia
 4. Korea Południowa
 5. Dominikana
 6. Turcja

GRUPA C:

 1. Stany Zjednoczone
 2. Kazachstan
 3. Kanada
 4. Bułgaria
 5. Niemcy
 6. Serbia

GRUPA D:

 1. Brazylia
 2. Czechy
 3. Argentyna
 4. Kolumbia
 5. Japonia
 6. Chiny

Najsilniejszy rywal Polek to Turczynki (4. FIVB) - wicemistrz Europy, który ograł Polki w ćwierćfinale ostatnich ME. Ciekawym wątkiem jest też mecz z byłym zespołem trenera Stefano Lavariniego - Koreą Południową (14. FIVB). Pozostałe zespoły - Dominikana (7. FIVB), Tajlandia (19. FIVB), Chorwacja (23. FIVB) powinny być w zasięgu polskiej kadry.

Przypomnijmy, że w Polsce swoje mecze rozegrają drużyny z grup B i C. Polki mecz otwarcia MŚ rozegrają w Apeldoorn w Holandii tak, jak każda z drużyn, a następnie przeniosą się do Ergo Areny na granicy Sopotu i Gdańska.

Pozostałe drużyny rywalizować będą w trzech holenderskich miastach: Arnhem, Rotterdam i Apeldoorn. W naszym kraju będziemy więc mogli oglądać mecze aktualnych mistrzyń świata - Serbek, które trafiły do grupy C.  Reprezentację Polski na mistrzostwach świata poprowadzi nowy trener. Stefano Lavarini objął polską kadrę na początku bieżącego roku. Zastąpił na tym stanowisku Jacka Nawrockiego. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.