Kolejny reprezentant Rosji wyraził jasne stanowisko ws. inwazji na Ukrainę

Kolejni rosyjscy sportowcy wykazali się odwagą i oficjalnie sprzeciwili się działaniom wojennym w Ukrainie. Reprezentant Rosji w siatkówce Jegor Kluka i żużlowiec Emil Sajfutdinow zamieścili jednoznaczne wpisy w swoich mediach społecznościowych.

"Około godziny 5 granica państwowa Ukrainy na obszarze z Federacją Rosyjską i Republiką Białorusi została zaatakowana przez wojska rosyjskie wspierane przez Białoruś" - przekazała w komunikacie ukraińska straż graniczna. Ziścił się więc najgorszy scenariusz i Władimir Putin zdecydował się na całkowitą inwazję.

Zobacz wideo Mamed Chalidow kontra maszyna "bokser". Coś niebywałego

Nie tylko Smołow. Rosyjscy sportowcy przeciwko inwazji na Ukrainę

Z całego świata napływają głosy potępiające działania Rosji. Oczekiwana jest izolacja międzynarodowa państwa rosyjskiego i odcięcie go od systemu finansowego. Jeszcze dziś mają zostać oficjalnie ogłoszone kolejne sankcje, które zostaną nałożone przez państwa zachodnie.

Kiedy reprezentacja Polski gra w październiku? Przed biało-czerwonymi dwa ważne meczePZPN zmienia plany w związku z inwazją Rosji i apeluje do FIFA i UEFA

Głosy potępiające działania wojenne wybrzmiewają bardzo głośno także w społeczności sportowej. Słowa sprzeciwu wobec działań Rosji napływają jednak nie tylko z Ukrainy i państw zachodnich, ale także od sportowców rosyjskich.

Jak pierwszy głos na ten temat zabrał piłkarz Fiodor Smołow, a niedługo później w jego ślady poszedł także siatkarz Jegor Kluka. Reprezentant Rosji w siatkówce udostępnił na swoim Instagramie zdjęcie z przekreślonym słowem "wojna" i z jednoznacznym przesłaniem "Nie dla wojny". 

Jegor Kluka jest jednym z najważniejszych zawodników siatkarskiej reprezentacji Rosji. Obywatelem Rosji jest jednak od niedawna. 26-latek urodził się w Kobryniu na Białorusi i dopiero w 2014 roku przyjął rosyjskie obywatelstwo.

Lot z piłkarzami ręcznymi MotoruLluis Cortes ucieka do Polski, a zawodnicy Motoru nie mogą wrócić

W ślady Smołowa i Kluki poszedł także dobrze znany w Polsce Emil Sajfutdinow. Rosyjski żużlowiec KS Toruń, który ma także polskie obywatelstwo, udostępnił w swoich mediach społecznościowych grafikę jednoznacznie wspierającą Ukrainę w wojnie z Rosją. 

Więcej o: