ZAKSA nad przepaścią. Obrońca tytułu krok od odpadnięcia. I to już na tym etapie

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle tym razem gorsza od Lokomotiwu Nowosybirsk. Drużyna z Syberii pokonała obrońcę tytułu w rewanżowym meczu fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów 3:1 (25:18, 23:25, 25:17, 25:20). Co z awansem do ćwierćfinału?

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle już przed rozpoczęciem spotkania musiała stawić czoła problemom. Pierwotnie obie drużyny miały się zmierzyć 26 stycznia w Polsce, jednak ZAKSA zmuszona była odwołać spotkanie ze względu na liczne przypadki koronawirusa. Lokomotiw Nowosybirsk zgodził się na inny termin, ale pod jednym warunkiem... mecz musiał się odbyć na Syberii.

Zobacz wideo Czysta perfekcja. Tak Stoch nagle odmienił swoje skoki

W pierwszym spotkaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów między ZAKSĄ a Lokomotiwem zwyciężyła polska drużyna. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 (19:25, 25:21, 24:26, 23:25) i wtedy też rywalizacja odbyła się w Nowosybirsku. Tym razem przebieg meczu był zdecydowanie mniej korzystny. 

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrywa. Trudna walka o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

Jakie pozytywy może z ostatniego meczu w Lidze Mistrzów wyciągnąć trener polskiego zespołu Gheorghe Cretu? W drugim secie gra ZAKSY była zdecydowanie lepsza niż w pierwszej odsłonie Skuteczność poprawili Aleksander Śliwka i Łukasz Kaczmarek. Dobrze radził sobie także Kamil Semeniuk. Te składowe pozwoliły zbudować przewagę obrońcom tytułu. Niemal przez cały set ZAKSA utrzymywała przewagę trzech-czterech punktów i wygrała 25:21. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Pozostałe dwa sety miały przebieg zbliżony do pierwszego i to Lokomotiw Nowosybirsk wygrał 3:1. Taki rezultat znacznie utrudnił sytuację ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która gdyby wygrała, miałaby pewny awans do ćwierćfinału siatkarskiej Ligi Mistrzów. Obecnie Polacy są na 2. miejscu w tabeli. Walka o awans rozegra się w ostatnim meczu fazy grupowej, w nim ZAKSA zmierzy się z Cucine Lube Civitanova, a więc liderem tabeli grupy C. Przypomnijmy, że w ostatniej bezpośredniej rywalizacji siatkarze Lube Civitanova pokonali ZAKSĘ 3:2.

Sławomir Peszko i Sebastian MilaSmuda podsunął pomysł Peszce. A ten już działa. Zebrał kapitalną ekipę

Do ćwierćfinału siatkarskiej Ligi Mistrzów pewny awansu może być tylko zwycięzca każdej z grup. Drużyny z drugich miejsc zestawiane są w drugiej tabeli, z której tylko trzy najlepsze znajdą się w fazie pucharowej. Jak wygląda tabela 2. miejsc?

  1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - 10 pkt (bilans: 3-2; sety: 12:7)
  2. Ziraat Bankasi - 10 pkt (bilans: 3-2; sety: 11:8)
  3. Zenit Sankt Petersburg - 9 pkt (bilans: 3-1; sety: 9:3) [rozegrany jeden mecz mniej]
  4. Trentino - 9 pkt (bilans: 3-2; sety: 9:6)
  5. Roeselare - 4 pkt (bilans: 2:2; sety: 6:10)
Więcej o: