Trzykrotny zwycięzca Ligi Mistrzów może zagrać w Polsce. Bomba transferowa

Wielokrotny zdobywca zarówno indywidualnych, jak i drużynowych nagród w klubie i reprezentacji Osmany Juantorena może w końcu zagrać w PlusLidze. Włoskie media poinformowały, że niezwykle doświadczony siatkarz otrzymał ofertę kontraktu z PGE Skry Bełchatów.

Informację o ofercie ze strony PGE Skry Bełchatówprzekazał włoski dziennikarz Gian Luca Pasini. Stwierdził on, że władze klubu są coraz bardziej zdecydowane na sprowadzenie 36-latka. Włoch dodał przy tym, że niezwykle doświadczony siatkarz otrzymał już propozycję dołączenia do zespołu od sezonu 2022/23.

Zobacz wideo Artur Szpilka pokazał swój nowy tatuaż

ZAKSA zmiotła rywali w LM. Awans do ćwierćfinału na wyciągnięcie rękiZAKSA zmiotła rywali w LM. Awans do ćwierćfinału na wyciągnięcie ręki

Juantorena może zagrać w Bełchatowie

Obecny kontrakt Juantoreny z włoskim Cucine Lube Civitanova jest ważny do końca obecnego sezonu, a już teraz wiadomo, że nie dojdzie do jego przedłużenia. Wraz z końcem rozgrywek przyjmujący odejdzie zatem z klubu, którego barw broni od 2015 roku.

Osmany Juantorena urodził się na Kubie i to właśnie tam rozpoczynał swoją karierę, występując w klubie Orientales Santiago. W 2004 roku zasilił rosyjski Ural Ufa, a dwa lata później został zdyskwalifikowany za wykrycie w jego krwi środków dopingujących i sterydów. Od 2009 roku bronił barw włoskiego Trentino Volley, następnie w latach 2013-2015 grał w tureckim Halkbanku Ankara.

85-latka pobiła siatkarki rekord świataSiatkarski rekord świata pobity. Tę zagrywkę zapamięta na zawsze

W latach 2003-2006 Juantorena grał dla reprezentacji Kuby, natomiast w latach 2015-2021 był reprezentantem Włoch. W trakcie kariery zdobył szereg trofeów i wyróżnień, m.in. trzykrotnie sięgał po Ligę Mistrzów, pięciokrotnie po mistrzostwo Włoch i sześciokrotnie po Puchar Włoch.

Więcej o: