Potężny cios dla ZAKSY. Reprezentant Polski odchodzi

Wszystko wskazuje na to, że ZAKSA Kędzierzyn-Koźle straci w najbliższych dniach jedną ze swoich największych gwiazd. Jak donoszą rosyjskie media do Biełogorje Biełgorod przeniesie się reprezentant Polski Kamil Semeniuk.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w tym sezonie PlusLigi nie ma sobie równych. Wicemistrzowie Polski wygrali wszystkie dotychczasowe spotkania i są zdecydowanym liderem tabeli. Na drugim Jastrzębskim Węglem mają trzy punkty przewagi, ale także jedno spotkanie rozegrane mniej.

Zobacz wideo "Djoković jest największym sportowcem w naszym kraju. Wszyscy jesteśmy po jego stronie"

Nieco gorzej wygląda sytuacja w Lidze Mistrzów, gdzie kędzierzynianie bronią tytułu. W ich grupie C prowadzi włoskie Lube Civitanova, ale drużyna Gheorghe Cretu nie powinna mieć żadnych problemów z wyjściem z grupy z drugiego miejsca.

Jakub Błaszczykowski cieszy się ze zdobytego gola Błaszczykowski konkretnie o Kuleszy i poszukiwaniach selekcjonera. "Dwie opcje"

Kamil Semenik bliski życiowego transferu. Pierwszy zagraniczny kontrakt

Jedną z głównych postaci świetnie prezentującej się w tym sezonie drużyny z Kędzierzyna-Koźla jest Kamil Semeniuk. 25-latek swoją pozycję w ZAKSIE wypracował sobie jeszcze w poprzednim sezonie, kiedy to również poważnie przyczynił się do triumfu w Lidze Mistrzów. Zaowocowało to również powołaniem do reprezentacji Polski na igrzyska w Tokio.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Semeniuk zmieni klub. W ciągu kilku najbliższych dni 25-latek ma bowiem podpisać swój pierwszy zagraniczny kontrakt. Według najnowszych doniesień rosyjskich mediów - m.in. portalu sport.business-gazeta.ru - reprezentant Polski przeniesie się do ósmej drużyny tamtejszej Super Ligi - Biełogorje Biełgorod, gdzie miałby zastąpić Serba Nemanję Petricia.

Marcelo, była gwiazda Wisły Kraków, ma nowy klub Marcelo, była gwiazda Wisły Kraków, ma nowy klub

Biełogorje to ośmiokrotny mistrz Rosji, siedemnastokrotny medalista rozgrywek Superligi, a także trzykrotny triumfator rozgrywek Ligi Mistrzów. W ubiegłym sezonie jednak drużyna z Biełgorodu zajęła dopiero ostatnie miejsce w lidze, ale ostatecznie nikt nie spadł.

Więcej o: