Oficjalnie: Vital Heynen ma nową pracę

Przez długi czas nie było jasne, jaka będzie przyszłość Vitala Heynena po odejściu z reprezentacji Polski. Ostatecznie potwierdziły się doniesienia sprzed kilkunastu dni, zgodnie z którymi 52-latek został nowym szkoleniowcem siatkarek reprezentacji Niemiec.

Po nieudanych dla biało-czerwonych igrzyskach olimpijskich w Tokio, które dla siatkarzy reprezentacji Polski zakończyły się na ćwierćfinale Vital Heynen pożegnał się ze stanowiskiem. Choć wcześniej Belg poprowadził drużynę narodową do brązowego medalu na mistrzostwach Europy, porażka 2:3 z Francją w stolicy Japonii okazała się kluczowa dla jego losów.

Zobacz wideo Świderski zaskoczony propozycją Heynena. "Nie skaczmy z kwiatka na kwiatek"

Vital Heynen poprowadzi niemieckie siatkarki

Przez długi czas nie było jasne, jaki będzie kolejny krok w trenerskiej karierze Heynena. Przez pewien czas spekulowano, że 52-latek może objął żeńską reprezentację Polski, ale ostatecznie nie wysłał CV do konkursu, dlatego też nie był brany pod uwagę. Teraz jednak jego przyszłość się wyjaśniła.

Vital Heynen został nowym szkoleniowcem kobiecej reprezentacji Niemiec. Dla belgijskiego trenera nie będzie to pierwsza praca w tej roli w niemieckiej kadrze. W latach 2012-2016 był on bowiem selekcjonerem męskiej reprezentacji.

Informacje o objęciu przez Heynena siatkarek reprezentacji Niemiec pojawiły się już kilkanaście dni temu. W rozmowie dla Sport.pl Belg wówczas szybko odniósł się jednak do tych informacji i zaprzeczył, że podpisał już kontrakt z tamtejszą federacją.

Więcej o: