Heynen reaguje na plotki o pracy w Niemczech. Jednoznacznie

Jakub Balcerski
Portal volleyball.it podał, że Vital Heynen zostanie nowym trenerem niemieckich siatkarek. W rozmowie dla Sport.pl Belg szybko odniósł się jednak do tych informacji i zaprzeczył, że podpisał już kontrakt z tamtejszą federacją.

Vital Heynen od trzech miesięcy pozostaje bez pracy w roli trenera po tym, jak zakończył się jego kontrakt z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. W tym czasie Polacy zdążyli zatrudnić w jego miejsce Nikolę Grbicia, ale Belg pozostaje bez nowego miejsca zatrudnienia. Plotek w jego sprawie natomiast nie brakuje.

Zobacz wideo Siatkarze mają nowego selekcjonera. "Dokonał największego cudu w Polsce"

Heynen wraca do pracy? Gdy usłyszał te informacje, tylko się roześmiał. A potem wszystko wyjaśnił

Belg już wcześniej padł ofiarą żartu w Hiszpanii, gdzie w trakcie La Dia De Los Santos Inocentes 28 grudnia pojawiła się fałszywa informacja, że obejmie tamtejszą kadrę mężczyzn. W środę portal volleyball.it poinformował za to, że Heynen zostanie trenerem niemieckich siatkarek.  

Reprezentacja Polski i jej kibice podczas mistrzostw Europy w katowickim Spodku Vital Heynen znalazł nową pracę? News obiegł świata, ale to tylko plotka

Poprosiliśmy Vitala Heynena, żeby skomentował te doniesienia. Trener odesłał nam nagranie, na którym przez kilka sekund śmieje się z tej sytuacji. - Jestem tak samo zaskoczony, jak wy, dziennikarze, tą wiadomością. Ha, ha, ha! - mówi nam Belg.

"Miałem kontakt z federacją. Ale na razie nikt nie podjął decyzji"

Według niego informacje o tym, że już został szkoleniowcem Niemek nie są właściwe. - Niektórzy zaczęli mi wysyłać gratulacje. Byłem zupełnie zaskoczony, miałem myśli: dlaczego?! I musiałem wyszukać swoje nazwisko w internecie, żeby sprawdzić, co się stało. Okazuje się, że ktoś we Włoszech napisał tę plotkę. Mogę tylko zapewnić: to na sto procent nie jest prawdą - przekonuje.

Marco Bonitta Zaskakujący transfer byłego trenera reprezentacji Polski. Już tu nie wróci

- Żeby być poprawnym w całej sprawie, wyjaśniam: miałem kontakt z tamtejszą federacją. Na razie nikt nie podjął jednak żadnej decyzji. Ani ja, ani oni. Nie podpisałem kontraktu, to nieprawda - zapewnia Heynen. 

Nikola Grbić nowym trenerem siatkarzy? 'Według mnie to zły pomysł' Zaryzykował własnym życiem, żeby pomóc Grbiciowi. "Mówił: Jesteś szaleńcem!"

Przypomnijmy, że były trener Polaków już raz pracował w Niemczech. W 2012 roku zastąpił Raula Lozano i został trenerem męskiej kadry Niemiec. Dwa lata później nasi zachodni sąsiedzi zdobyli brązowy medal mistrzostw świata w Polsce. W latach 2016-2019 Heynen prowadził też niemiecki zespół - VfB Friedrichshafen i zdobył z nim trzykrotnie Puchar i Superpuchar Niemiec.

Więcej o: