Kolejne pewne zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla w Lidze Mistrzów. Rywale bez szans

Jastrzębski Węgiel pokonał na wyjeździe niemieckie VfB Friedrichshafen 3:0 (25:15, 25:17, 25:15) w spotkaniu 3. kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzów. To już trzecie z rzędu grupowe zwycięstwo drużyny Andrei Gardiniego bez straty seta.

Czwartkowe spotkanie we Friedrichshafen od samego początku toczyło się pod dyktando drużyny gości. Gospodarze dopiero wrócili do gry po przerwie wymuszonej zakażeniami koronawirusem w drużynie i widać było, że nie są w najlepszej formie. Pierwszy set trwał zaledwie 20 minut, a zakończył go świetnie dysponowany Łukasz Wiśniewski, ustalając wynik na 25:15.

Zobacz wideo "Djoković jest największym sportowcem w naszym kraju. Wszyscy jesteśmy po jego stronie"

Dziesiąte zwycięstwo z rzędu Jastrzębskiego Węgla. Świetny mecz we Friedrichshafen

Druga partia miała bardzo podobny przebieg do pierwszej. Od samego początku zdecydowaną przewagę mieli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla. W pewnym momencie prowadzili już 10:4, ale wtedy gospodarze zaczęli powoli odrabiać straty i zmniejszyli ją nawet do trzech punktów. Na więcej jednak nie pozwolili podopieczni Andrei Gardiniego i ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:17.

Nikola Grbić nowym trenerem siatkarzy? 'Według mnie to zły pomysł'Prezes Perugii zaskakuje ws. Nikoli Grbicia. Zdradził, co spowodowało, że zmienił zdanie

Początek trzeciego seta był jeszcze gorszy dla gospodarzy. Jastrzębianie rozpoczęli go od prowadzenia 7:0 i dopiero wtedy pozwolili gospodarzom na zdobycie pierwszego punktu. Ta partia była zdecydowanie najbardziej jednostronna, choć i tym razem zawodnikom Friedrichshafen udało się uzbierać, chociaż 15 punktów. Ostatecznie to ciężkie starcie dla gospodarzy zakończył Wojciech Szwed atakiem blok-out. Z najlepszym wynikiem punktowym w drużynie gości spotkanie zakończył Trevor Clevenot (11 pkt).

Dla Jastrzębskiego Węgla była to już trzecia z rzędu wygrana w Lidze Mistrzów bez straty seta. Wcześniej podopieczni Gardiniego bez problemu poradzili sobie z Chebyrem Pazardżik i Knack Roeselare. Jednocześnie był to dla nich także dziesiąty mecz z rzędu bez straty seta we wszystkich rozgrywkach. Drużyna Friedrichshafen natomiast przegrała wcześniejsze dwa spotkania po tie-breakach. 

Nikola Grbić nowym trenerem siatkarzy? 'Według mnie to zły pomysł'Zaryzykował własnym życiem, żeby pomóc Grbiciowi. "Mówił: Jesteś szaleńcem!"

Tabela grupy A Ligi Mistrzów

  1. Jastrzębski Węgiel 3 mecze, bilans 9:0, 9 punktów
  2. Knack Roseselare 3, 3:5, 2 pkt
  3. Chebyr Pazardżik 3, 3:5, 2 pkt
  4. Friedrichshafen 3, 4:9, 2 pkt
Więcej o: