Zaskakujące problemy PGE Skry Bełchatów. Utknęli na lotnisku. Co z ich meczem?

W najbliższy wtorek PGE Skra Bełchatów zagra w 1/8 finału Pucharu CEV z drużyną Neftochimik 2010 Burgas. Póki co jednak klub musi radzić sobie z problemami logistycznymi. Siatkarze nie wylecieli w niedzielę do Bułgarii i z przyczyn proceduralnych utknęli na Lotnisku Chopina w Warszawie.

W sobotę siatkarzePGE Skry Bełchatów wygrali 3:1 z Indykpolem AZS Olsztyn, po czym prosto udali się do stolicy, skąd w niedzielę mieli wylecieć do Bułgarii na spotkanie z ekipą Neftochimik 2010 Burgas. Pojedynek w ramach 1/8 finału Pucharu CEV zaplanowano na wtorek 11 grudnia.

Zobacz wideo Prezes PZPS chciał Polaka na trenera polskiej kadry! "Żałuję"

Nowy selekcjoner kadry siatkarek? W Tokio sprawił wielką sensacjęNowy selekcjoner kadry siatkarek? W Tokio sprawił wielką sensację

Siatkarze PGE Skry nie mogli wylecieć do Bułgarii

Na lotnisku w Warszawie pojawiły się jednak problemy. Wszystko za sprawą faktu, że w nocy z soboty na niedzielę Bułgaria dodała Polskę do tzw. "czerwonej listy". W efekcie procedury przy wjeździe do tego kraju zostały znacząco zaostrzone.

- Sytuacja jest mocno irytująca. Zmiany wprowadzono z dnia na dzień. W nocy Bułgaria zaliczyła Polskę do czerwonej strefy i w związku z tym, oprócz szczepień, wymagany jest test PCR. Nie zostaliśmy odprawieni. Działania zostały podjęte, ale niestety strona bułgarska odmówiła przyjęcia grupy. To bardzo dziwna sytuacja - powiedział prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki w nagraniu, które zostało zamieszczone na Twitterze.

Kolejna próba wylotu w poniedziałek

Piechocki wyjaśnił także, że nie udało się wykonać ekspresowej akcji na lotnisku. - Mam nadzieję, że poradzimy sobie z tymi problemami. Zostaliśmy tu bez szansy zrobienia czegokolwiek. Okazało się, że tu na lotnisku nie można zrobić testów PCR. W związku z tym, mając dwie i pół godziny do odlotu samolotu, nie mieliśmy szans na przeprowadzenie testów - skomentował.

Prezes PGE Skry zapowiedział, jakie są obecnie plany klubu. - Podjęliśmy działania, by przebukować bilety na poniedziałek. Mam nadzieję, że to się uda. Wykonamy testy i polecimy, będziemy jednak pozbawieni możliwości przeprowadzenia treningu w Burgas - dodał.

Konrad Formela i Sinan TanikPolski siatkarz nie chciał się zaszczepić. Bezlitosna reakcja klubu

W poprzednich rundach Pucharu CEV PGE Skra Bełchatów była niepokonana. Polski zespół radził sobie z bośniackim OK Mladost Brcko (3:0, 3:0) i czeską VK Duklą Liberec (3:0, 3:1).

Więcej o: