Polski siatkarz nie chciał się zaszczepić. Bezlitosna reakcja klubu

Konrad Formela nie jest już zawodnikiem siatkarskiego klubu SK Zadruga Aich/Dob. Klub rozwiązał kontrakt z Polakiem po tym, jak ten odmówił przyjęcia trzeciej dawki szczepionki na koronawirusa.

"Po nieudanych rozmowach i próbach przekonania zawodnika do szczepienia przypominającego, klub musi poinformować, że umowa z Konradem Formelą została rozwiązana ze skutkiem natychmiastowym" - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Zobacz wideo Prezes PZPS chciał Polaka na trenera polskiej kadry! "Żałuję"

Polak wyrzucony z austriackiego klubu

- Jesteśmy bardzo rozczarowani, że Konrad Formela nie był gotowy na przedłużenie wygasłej karty szczepienia szczepieniem przypominającym. W związku z tym jest uważany za nieszczepionego i może to zagrażać zdrowiu jego i jego kolegów z drużyny. Uniemożliwia to także udział w rozgrywkach międzynarodowych i krajowych. Nie mamy innego wyjścia, jak rozwiązać z nim umowę - powiedział dyrektor sportowy klubu Martin Micheu.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

I dodał: - Konrad chce grać w kraju, w którym szczepienia nie są traktowane bardzo poważnie i dlatego od przyszłego tygodnia będzie występował w Rumunii.

26-letni przyjmujący zawodową karierę zaczynał w Jastrzębskim Węglu, w którym grał od 2014 do 2016 roku. W kolejnych czterech klubach Formela spędził tylko po roku. Były to kolejno: Effector Kielce, Biogas Volley Naefels, Tuscania Volley i Hapoel Kefar Sawa.

Piątek we FlorencjiOficjalnie: Krzysztof Piątek w Fiorentinie! Wróci do gry ze starym numerem

W SK Zadruga Aich/Dob Formela grał od 2020 roku. Kilka miesięcy temu Polak świętował z klubem zdobycie pucharu i mistrzostwa Austrii.

Więcej o: