Historyczne mistrzostwa Europy w Polsce. Świetne wieści dla kibiców siatkówki

Polska zorganizuje pierwszą w historii edycję siatkarkich mistrzostw Europy do lat 22. Tak wynika ze zaktualizowanego kalendarza Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej.

Polski Związek Piłki Siatkowej był mocno krytykowany po tym, jak FIVB nie przyznał Polsce organizacji żadnego z turniejów przyszłorocznej Ligi Narodów. - Nie jesteśmy ani partnerami, ani nawet kolegami. Polska jest po prostu płatnikiem. Gdy w kasie robi się pusto, nie jesteśmy w ogóle brani pod uwagę -grzmiał na łamach "Przeglądu Sportowego" Łukasz Kadziewicz, wicemistrz świata z 2006 roku.

Zobacz wideo Prezes PZPS chciał Polaka na trenera polskiej kadry! "Żałuję"

Nowa impreza w siatkówce zostanie zorganizowana przez Polaków

Wszystko wskazywało na to, że jedynym turniejem, który polscy kibice będą mogli zobaczyć na własnej ziemi, będą mistrzostwa świata siatkarek, które i tak organizowane mają być wspólnie z Holandią. Całe szczęście, że zmianie uległ kalendarz Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej. Właściwie został poszerzony o dwa nowe turnieje.

Sebastian Świderski w Jastrzębiu-Zdroju.Wiemy kiedy poznamy nowych trenerów siatkarskich reprezentacji! Teraz najtrudniejszy etap

W tym roku CEV wprowadzi mistrzostwa Europy mężczyzn do lat 22 i kobiet do lat 21. I tę pierwszą imprezę zorganizować ma właśnie Polska. Na razie nie znane są szczegóły przedsięwzięcia. Wiadomo natomiast, że gospodarze turnieju będą mieli zagwarantowany w nim udział. Reszta drużyn będzie musiała przejść przez kwalifikacje zaplanowane na maj.

Warto przypomnieć, że dopiero w grudniu minionego roku powołana została w naszym kraju męska reprezentacja w siatkówce U-22. Jej trenerem został były zawodnik Daniel Pliński, który grał na pozycji środkowego. 

Więcej o: