Polak trenerem europejskiej reprezentacji! Wcześniej pracował z Vitalem Heynenem

Michał Mieszko Gogol zacznie pracę w reprezentacji Łotwy. Asystent Vitala Heynena w reprezentacji Polski ma za zadanie awansować z zespołem na mistrzostwa Europy.

Michał Mieszko Gogol współpracował z Vitalem Heynenem w reprezentacji Polski od 2018 roku. Jako asystent ma bardzo bogatą gablotę, bo sięgnął m.in. po mistrzostwo świata, srebro Ligi Narodów i Pucharu Świata oraz dwa brązowe medale mistrzostw Europy. W przeszłości szkoleniowiec prowadził Stocznię Szczecin czy PGE Skrę Bełchatów

Zobacz wideo Polscy siatkarze mają swojego Kozamernika. "Wzorowałem się na nim"

Siatkówka. Asysten Vitala Heynena będzie selekcjonerem reprezentacji Łotwy

Michał Mieszko Gogol będzie selekcjonerem reprezentacji Łotwy. Polak porozumiał się z tamtejszym związkiem siatkarskim podpisując kontrakt 1+1. Oznacza to, że współpraca będzie zależała od wyników drużyny. Najważniejszym celem Łotwy będzie awans na mistrzostwa Europy, które odbędą się w 2023 roku. Jeżeli ten cel zostanie zrealizowany, Gogol zostanie selekcjonerem na kolejny rok. 

Skoda Roberta KubicyRobert Kubica zszokował lekarza. Teraz ujawnia: To niemożliwe

Reprezentacja Łotwy zapisała się w historii swojego kraju, awansując na mistrzostwa Europy 2021 dopiero drugi raz w historii. W 1995 roku Łotysze zajęli jedenaste miejsce i przegrali wszystkie pięć meczów. W fazie grupowej tegorocznych rozgrywek drużyna mierzyła się ze Słowacją, Francją, Niemcami oraz Chorwatami.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Podczas ostatniego Euro siatkarze z tego kraju sprawili nie lada niespodziankę, bo już w pierwszym meczu pokonali Estonię, następnie urwali punkty Chorwatom i Słowakom. Udało im się awansować do 1/8 finału ME, jednak tam trafili na reprezentację Włoch. Łotysze przegrali 0:3 w setach, a Włosi w kolejnych etapach byli nie do przejścia i zostali nowymi mistrzami Europy. 

Więcej o: