Włosi informują: Trzech kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski

Według informacji podawanych przez włoskie media, z listy 24 kandydatów na selekcjonera reprezentacji Polski kobiet w siatkówce zostały tylko trzy nazwiska.

Od 15 września kobieca reprezentacja Polski pozostaje bez selekcjonera. To tego dnia rezygnację złożył poprzedni trener naszej kadry - Jacek Nawrocki. Na razie nie wiadomo jeszcze, kto zostanie nowym selekcjonerem. O tym i sposobie wyboru zdecyduje Sebastian Świderski, nowy prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Zobacz wideo Polscy siatkarze mają swojego Kozamernika. "Wzorowałem się na nim"

Największy transfer w historii? Nowy rekord o krok. Gigant chce przebić granicęNajwiększy transfer w historii? Nowy rekord o krok. Gigant chce przebić granicę

Na stanowisko trenera kadry kobiet wpłynęły aż 24 kandydatury, ale zaledwie jedna od polskiego trenera, Grzegorza Wagnera. - Na adres dedykowany konkursowi żeńskiemu wpłynęły dwadzieścia cztery aplikacje dotyczące stanowiska trenera kadry kobiet. Wśród nich jest jedna wysłana przez polskiego trenera. Od dnia ogłoszenia konkursu zainteresowanie było duże. W gronie aplikujących jest wiele bardzo ciekawych kandydatur - powiedziała Aleksandra Jagieło, była reprezentanta Polski, a obecnie przewodnicząca Komisji Siatkówki Kobiet.

Lista kandydatów na trenera reprezentacji Polski kobiet skurczyła się do trzech nazwisk. Wszyscy są Włochami

Według najnowszych doniesień włoskich mediów lista nazwiska skurczyła się do zaledwie trzech. Pozostało na niej trzech Włochów - Massimo Barbolini (Savino Del Bene Scandicci), Daniele Santarelli (Imoco Volley Conegliano) i Stefano Lavarini (Korea Południowa oraz Igor Gorgonzola Novara).

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

- W przypadku kadry kobiet są tam bardzo ciekawe nazwiska. Praktycznie wszyscy pracują w klubach albo w innych reprezentacjach i mogą sobie nie życzyć, żeby o nich mówić - mówił w październiku Sebastian Świderski, prezes PZPS w rozmowie z WP SportoweFakty.

Wcześniej chęć poprowadzenia siatkarskiej reprezentacji kobiet wyrazili również m.in. Ferhat Akbas (Eczacibasi Stambuł), Marcello Abbondanza (THY Spor Kulübü), Alessandro Chiappini (IŁ Capital Legionovia Legionowo, Marcello Abbondanza, Giuseppe Cuccarini czy też Lorenzo Micelli (Rocheville Le Cannet i reprezentacja Estonii).

Niesamowita akcja w lidze włoskiej w siatkówceJak on to zrobił? Niesamowita akcja kolegi Wilfredo Leona [WIDEO]

Posiedzenie Zarządu PZPS zaplanowane jest na 3 grudnia i być może wtedy okaże się, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji kobiet. Kadra w sierpniu i wrześniu 2022 roku zagra na mistrzostwach świata, które będzie gospodarzem razem z Holandią.

Więcej o: