Największy transfer w historii? Nowy rekord o krok. Gigant chce przebić granicę

Włoska atakująca Paula Egonu od dłuższego czasu jest łączona z Fenerbahce. Turecki klub jest bardzo zdeterminowany, aby pozyskać zawodniczkę, a jego oferta przebije granicę miliona euro.

Paula Egonu ma za sobą świetny sezon. Występująca w Imoco Volley Conegliano siatkarka została MVP Mistrzostw Europy, Super Finału Ligi Mistrzyń i Pucharu Włoch. Włoszka może wkrótce zostać bohaterką największego transferu w historii żeńskiej siatkówki. 

Zobacz wideo Polscy siatkarze mają swojego Kozamernika. "Wzorowałem się na nim"

Rekordowy transfer w żeńskiej siatkówce? O Egonu biją się tureccy potentaci 

Według doniesień "La Gazzetta dello Sport" Egonu zainteresowani są dwa tureccy potentaci, czyli Fenerbahce oraz VafiBank Stambuł. Ci pierwsi już na początku tego roku złożyli ofertę w wysokości miliona euro za zawodniczkę, ale wtedy strony nie doszły do porozumienia. Włoski dziennikarz Gian Luca Passini poinformował, że tym razem Fenerbahce złożyło jeszcze wyższą ofertę.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Dodatkowo plotki potęguje fakt, że agent zawodniczki był gościem honorowym na meczu Turków z Dynamem Kazań. Na razie jednak w kontekście przejścia Egonu do Turcji można mówić o domysłach, zwłaszcza że wciąż w grze pozostaje VafiBank, który może przebijać ofertę lokalnego rywala. Jeśli doszłoby do transferu 22-letniej Włoszki, byłaby to prawdopodobnie największa transakcja w historii żeńskiej siatkówki. 

Wilfredo Leon i Earvin N'Gapeth podczas meczu Perugii z ModenąSzalony mecz drużyny Grbicia i Leona. Zmartwychwstali po 0:2, a potem horror

Na doniesienia zareagował prezes Imoco Volley. - Nic już mnie nie dziwi, ale co za zbieg okoliczności, ta wiadomość pojawia się przed Klubowymi Mistrzostwami Świata, gdzie Fenerbahce będzie naszym przeciwnikiem. Są to próby zakłócenia naszej stabilności i równowagi, ale jesteśmy do tego przyzwyczajeni - powiedział Pietro Maschio w "Tribuna Treviso". 

Paula Egonu to włoska siatkarska nigeryjskiego pochodzenia. Zawodniczka od 2019 roku występuje w Imoco Volley Conegliano na pozycji atakującej. 22-latka może poszczycić się imponującym dorobkiem zarówno w siatkówce klubowej, jak i reprezentacyjnej. Egonu wraz z włoską kadrą zdobyła już wicemistrzostwo świata, a także wice oraz mistrzostwo Europy. Jest także dwukrotną zwyciężczynią Ligi Mistrzyń. 

Więcej o: