Oficjalnie: Sześciu kandydatów na nowego trenera siatkarzy. Koniec zgłoszeń

24 kandydatury na trenera żeńskiej i sześć na męskiej reprezentacji Polski wpłynęło do Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W sobotę o północy upłynął termin składania aplikacji.

Od 15 września kobieca reprezentacja Polski pozostaje bez selekcjonera. To tego dnia rezygnację złożył poprzedni trener naszej kadry - Jacek Nawrocki. Na razie nie wiadomo jeszcze, kto zostanie nowym selekcjonerem. O tym i sposobie wyboru zdecyduje Sebastian Świderski, nowy prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Zobacz wideo Polscy siatkarze mają swojego Kozamernika. "Wzorowałem się na nim"

Joanna Wołosz, rozgrywająca reprezentacji PolskiWielkie emocje wokół wyboru trenera polskich siatkarek. Joanna Wołosz wbiła szpilkę

Więcej kandydatów zgłosiło się do prowadzenia kadry kobiet

Wiadomo już, że na stanowisko trenera kadry kobiet wpłynęły aż 24 kandydatury, ale zaledwie jedna od polskiego trenera.

- Na adres dedykowany konkursowi żeńskiemu wpłynęły dwadzieścia cztery aplikacje dotyczące stanowiska trenera kadry kobiet. Wśród nich jest jedna wysłana przez polskiego trenera. Od dnia ogłoszenia konkursu zainteresowanie było duże. W gronie aplikujących jest wiele bardzo ciekawych kandydatur - powiedziała Aleksandra Jagieło, była reprezentanta Polski, a obecnie przewodnicząca Komisji Siatkówki Kobiet.

"Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl"

Kilka dni temu swoją kandydaturę potwierdził Massimo Barbolini. Wystał też stosowne dokumenty, wymagane przez Polski Związek Piłki Siatkowej w związku z konkursem.

Cały czas nie wiadomo, kto będzie też nowym trenerem męskiej reprezentacji. Po zakończeniu nieudanych dla reprezentacji Polski w siatkówce igrzysk olimpijskich w Tokio stanowisko selekcjonera stracił Vital Heynen. Praktycznie od początku ruszyło mnóstwo spekulacji na temat tego, kto zastąpi Belga w tej roli.

- Przez dłuższy czas nie nadchodziły żadne zgłoszenia. Można odnieść wrażenie, że zainteresowani nie chcieli ułatwiać zadania konkurentom i zapewne dlatego aplikacje napłynęły w ostatnim tygodniu. W sumie nadeszło sześć zgłoszeń, wśród których nie ma polskiego kandydata – dodał Tomasz Paluch, członek Prezydium Zarządu PZPS, odpowiedzialny za proces zbierania zgłoszeń na trenera reprezentacji męskiej.

Sebastian Świderski nie chciał zdradzić nazwiska kandydatów.

- Na tym etapie, zgodnie z ustalonymi warunkami konkursu, nie mogę podać danych aplikujących, bez zgody samych zainteresowanych. Jest to początek drogi wyboru trenerów kadr narodowych. Podczas najbliższych posiedzeń Prezydium Zarządu PZPS i Zarządu podejmiemy kolejne kroki w celu wyłonienia najlepszych kandydatów. Ostateczny termin wyboru trenerów będzie determinowany przede wszystkim czasem niezbędnym dla podjęcia optymalnej decyzji, poprzedzonej rzetelną analizą - przyznał Świderski.

PGE Skra awansowała do 1/16 finału Pucharu CEVTotalna dominacja Skry! Najwyżej wygrany set w sezonie. Awans zapewniony

Prezydium Zarządu PZPS ma zebranie 26 listopada, a posiedzenie Zarządu PZPS zaplanowane jest na 3 grudnia.

Więcej o: