Były trener Włoch i Turcji chce prowadzić kadrę Polski. Złożył już papiery w PZPS

Massimo Barbolini chce pracować z reprezentacją Polski siatkarek! Jak poinformował w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", złożył już w PZPS stosowne dokumenty.

Nadal trwa konkurs na stanowisko trenera kobiecej reprezentacji Polski w siatkówce. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" swoją kandydaturę potwierdził Massimo Barbolini. Co więcej, wysłał już stosowne dokumenty, wymagane przez Polski Związek Piłki Siatkowej w związku z konkursem.

Zobacz wideo Polscy siatkarze mają swojego Kozamernika. "Wzorowałem się na nim"

- Polska też należy do reprezentacji prezentujących wysoki poziom, dlatego uważam, że praca z "Biało-Czerwonymi" byłaby jedną z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy dla trenera - powiedział Barbolini w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Zawodnik Skry Bełchatów przyznaje: To nie przystoiZawodnik Skry Bełchatów przyznaje: To nie przystoi

Barbolini zdradził główne cele dla reprezentacji Polski siatkarek

Włoski szkoleniowiec przyznał także, jakie są jego podstawowe cele podczas pracy z kadrą polskich siatkarek. Tym głównym jest awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu, które odbędą się już w 2024 roku. Znacznie wcześniej będzie chciał nakłonić Joannę Wołosz na powrót do reprezentacji, z której zrezygnowała w tym roku.

Więcej o siatkówce przeczytasz także na Gazeta.pl

Barbolini to bardzo doświadczony trener. W swojej karierze prowadził już m.in. reprezentacje Włoch i Turcji. Zdecydowanie lepiej radził sobie z kadrą Włoch - dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Europy (w 2007 i 2009 roku), a także dwukrotnie sięgał po Puchar Świata. Z kolei w karierze klubowej prowadził już m.in. Igor Gorgonzola Novara, Galatasaray czy Savino Del Bene.

Andrea Anastasi wymownie ws. prowadzenia kadry: To nie ma sensuKandydat na selekcjonera reprezentacji Polski: To nie ma sensu

Barbolini tym samym już po raz drugi stara się o pracę z reprezentacją Polski siatkarek. Poprzednio zgłaszał chęć pracy w Polsce już w 2015 roku. Wówczas jednak władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej zatrudniły Jacka Nawrockiego, który zakończył pracę na tym stanowisku dopiero w tym roku.

Termin zgłaszania kandydatur mija 20 listopada tego roku. Dopiero po tym okresie rozpocznie się wybór nowego selekcjonera kadry polskich siatkarek, spośród kandydatur zgłoszonych do związku.

Więcej o: