PGE Skra Bełchatów pewnie wygrywa w Europie. Trzeci set do 14

Siatkarze PGE Skry Bełchatów od zwycięstwa 3:0 nad Mladost Brcko rozpoczęli rozgrywki CEV Cup.

PGE Skra Bełchatów w pierwszej rundzie rozgrywek CEV Cup zmierzyła się w pierwszym spotkaniu z  zespołem z Bośni i Hercegowiny - Mladost Brcko. Polski zespół był zdecydowanym faworytem tego dwumeczu. PGE Skra wyjątkowo była gospodarzem spotkania, bowiem Europejska Konfederacja Siatkówki CEV zgodziła się, by oba mecze zostały rozegrane w Polsce.

Zobacz wideo Polscy siatkarze mają swojego Kozamernika. "Wzorowałem się na nim"

FIVB podała listę uczestników KMŚ. ZAKSA wielkim nieobecnymFIVB podała listę uczestników KMŚ. ZAKSA wielkim nieobecnym

Gładka wygrana Skry

PGE Skra Bełchatów, która w ostatniej kolejce PlusLigi sensacyjnie przegrała u siebie z Luk Lublin już w pierwszym pojedynku zdecydowanie udowodniła swoją wyższość. Wygrała pewnie 3:0 (25:17, 25:23, 25:14).

Jedynie w drugiej partii gospodarze, którzy zajmują trzecie miejsce w swojej lidze (sześć zwycięstw w siedmiu spotkaniach) nawiązali wyrównaną walkę. Przegrywali już 12:19, ale potrafili doprowadzić do wyniku 23:24. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Bełchatowianie wygrali, mimo że trener Slobodan Kovac dał szansę zmiennikom. Z wyjściowego składu zagrał tylko reprezentacyjny środkowy Mateusz Bieniek.

Wielkie show Wilfredo Leona! Polak znów gwiazdą PerugiiWielkie show Wilfredo Leona! Polak znów gwiazdą Perugii

Rewanżowy pojedynek odbędzie się 18 listopada. W kolejnej rundzie tych rozgrywek jest już m.in. utytułowany rosyjski zespół Zenit Kazań, który wyeliminował BIGBANK Tartu (Estonia), wygrywając 3:1 oraz 3:0.

Więcej o: