Wielkie show Wilfredo Leona! Polak znów gwiazdą Perugii

Wilfredo Leon znów pokazał znakomitą formę. Tym razem błysnął w wygranym przez Perugię meczu z Allianz Milano 3:0.

28-letni reprezentant Polski w sobotni wieczór spisał się znakomicie. Zdobył 21 punktów, najwięcej ze wszystkich zawodników meczu. Osiem punktów mniej dla zwycięzców zdobył Kamil Rychlicki. Wśród przegranych żaden z siatkarzy nie miał dwucyfrowej liczby punktów.

Zobacz wideo Polscy siatkarze mają swojego Kozamernika. "Wzorowałem się na nim"

Sebastian Świderski i Nikola GrbićSiatkówka wskoczyła na nowy poziom absurdu. Świderski: Aż się przeżegnaliśmy

Znów 21 punktów Leona

Wilfredo Leon miał 52 proc. skuteczność w ataku (14/27). Do tego dołożył aż pięć punktowych bloków oraz dwa asy. Przyjmował z 50 proc. skutecznością. Perugia pewnie wygrała mecz 3:0 (25:20, 25:19, 25:12).

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

- To było zasłużone zwycięstwo na oczach naszych kibiców. Nigdy nie opuszczaliśmy głowy i uwagi, nawet w trudnych chwilach w meczu. Zawsze udawało nam się narzucić nasze tempo i system gry. Dzięki temu zdobyliśmy ważne trzy punkty - powiedział Leon po meczu.

To kolejny jego świetny mecz w ciągu kilku dni. Tydzień temu został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu ligi włoskiej: Sir Safety Perugia Volley Club - Trentino Volley (3:0). Co ciekawe Leon wtedy również zdobył 21 punktów.

Wciąż nie wiadomo, czy Leon zostanie w Perugii. - Wiemy coraz więcej na temat przyszłości Wilfredo Leona. Reprezentant Polski jest już po pierwszych rozmowach ze swoim obecnym klubem, ale to, czy w nim pozostanie rozstrzygnie się dopiero za parę tygodni. Nie narzeka też na brak ofert - pisał Jakub Balcerski, dziennikarz Sport.pl.

PGE Skra Bełchatów blisko awansu do ćwierćfinału Ligi MistrzówSzok w PlusLidze! Nagła zapaść Skry Bełchatów

Perugia po pięciu kolejkach ma komplet piętnastu punktów i prowadzi w tabeli. Wszystkie mecze wygrała za trzy punkty. W następnej kolejce, 21 listopada zagra na wyjeździe z ostatnią drużyną ligi - Raveną

Więcej o: