FIVB podała listę uczestników KMŚ. ZAKSA wielkim nieobecnym

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) ogłosiła listę sześciu drużyn (damskich i męskich), które wezmą udział w tegorocznej edycji Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówce. Turniej odbędzie się w brazylijskim mieście Betim w dniach 7-11 grudnia, a także w tureckiej Ankarze w dniach 15-19 grudnia.

O zwycięstwo w tegorocznej edycji turnieju powalczy po sześć drużyn. Zarówno w przypadku kobiecych zespołów, jak i męskich w gronie tegorocznych uczestników znajdą się po dwa kluby, które triumfowały w dwóch poprzednich edycjach turnieju, rozgrywanych w 2019 i 2018 roku.

Zobacz wideo Polscy siatkarze mają swojego Kozamernika. "Wzorowałem się na nim"

Problem IBB Polonii Londyn. Brexit doprowadzi do walkowera?Polonia Londyn może zostać surowo ukarana. A wszystko przez Brexit

Uczestnicy tegorocznej edycji Klubowych Mistrzostw Świata

Rywalizacja kobiet będzie się toczyła z udziałem następujących drużyn:

 • Carraro Imoco Conegliano (Włochy)
 • VakifBank Stambuł (Turcja)
 • Minas Tenis Clube (Brazylia)
 • Dentil Praia Clube (Brazylia)
 • Altay Club (Kazachstan)
 • Fenerbahce Opet Stambuł (Turcja)

Jeśli chodzi o mężczyzn, o zwycięstwo powalczą następujące ekipy:

 • Trentino Itas (Włochy)
 • Cucine Lube Civitanova (Włochy)
 • Sada Cruzeiro (Brazylia)
 • UPCN San Juan (Argentyna)
 • Sirjan Foolad (Iran)
 • FUNVIC – Fundaçao Universitária Vida Cristã (Brazylia)

Poprzednia edycja Klubowych Mistrzostw Świata w siatkówkę mężczyzn odbyła się w 2019 roku w brazylijskim Betim. Pierwsze miejsce zajęła ekipa Cucine Lube Civitanova, srebro zdobyli siatkarze Sada Cruzeiro Vôlei, a na trzecim miejscu uplasował się Zenit Kazań. W rywalizacji kobiet z 2019 roku, która odbywała się w chińskim Shaoxing pierwsze trzy miejsca zajęły odpowiednio zespoły Imoco Volley Conegliano, Eczac?bas? Stambuł i Vakifbank Stambuł.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie zagra na KMŚ

Uprawniona do gry w tegorocznej edycji Klubowych Mistrzostw Świata początkowo była Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Ostatecznie jednak polski zespół nie wystąpi na turnieju, a jego miejsce zajęła ekipa Cucine Lube Civitanova.

- Bardzo żałujemy, tym bardziej, że po takim sukcesie jak zwycięstwo w Lidze Mistrzów udział w Klubowych Mistrzostwach Świata byłby szansą na zwiększenie dotychczasowych dokonań Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na arenie międzynarodowej. Klubowe Mistrzostwa Świata to prestiżowy turniej i bez wątpienia otrzymanie zaproszenia było dla nas dużym wyróżnieniem - skomentował sytuację prezes PZPS Sebastian Świderski dla oficjalnej strony klubowej ZAKSY.

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów na podium Superpucharu Polski i Sebastian ŚwiderskiPrezes PZPS o nierówności płac: Jesteśmy specyficznym krajem. Sami szukamy problemów

Powodów takiej decyzji było kilka. - Niestety patrząc na obecną sytuację epidemiologiczną na świecie, a także kwestie logistyczne wiążące się z wyjazdem drużyny do Brazylii jesteśmy zmuszeni zrezygnować z udziału w turnieju. Dla nas kluczowe jest zdrowie i bezpieczeństwo drużyny - wskazał działacz i były siatkarz.

Więcej o: