Świderski podjął decyzję. ZAKSA nie zagra o mistrzostwo świata! "Bardzo żałujemy"

To już pewne: przez spore przeciwności losu, fatalnie dobrany termin i sytuację epidemiologiczną w Brazylii ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata!

Już wcześniej nowy prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej pozostający przy pełnieniu obowiązków prezesa Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Sebastian Świderski mówił, że sytuacja jest trudna, a decyzja będzie bardzo trudna do podjęcia. Ostatecznie kędzierzynianie jako najlepsza drużyna Europy nie powalczą o miano najlepszej na świecie. 

Zobacz wideo Kto zostanie trenerem polskich siatkarzy? Świderski tłumaczy sytuację głównego faworyta

Świderski podjął decyzję i wycofał ZAKSĘ z walki o miano najlepszej drużyny świata

- Bardzo żałujemy, tym bardziej, że po takim sukcesie jak zwycięstwo w Lidze Mistrzów udział w Klubowych Mistrzostwach Świata byłby szansą na zwiększenie dotychczasowych dokonań Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na arenie międzynarodowej. Klubowe Mistrzostwa Świata to prestiżowy turniej i bez wątpienia otrzymanie zaproszenia było dla nas dużym wyróżnieniem - skomentował sytuację Świderski dla oficjalnej strony klubowej ZAKSY.

Powodów takiej decyzji było kilka. - Niestety patrząc na obecną sytuację epidemiologiczną na świecie, a także kwestie logistyczne wiążące się z wyjazdem drużyny do Brazylii jesteśmy zmuszeni zrezygnować z udziału w turnieju. Dla nas kluczowe jest zdrowie i bezpieczeństwo drużyny - wskazał działacz i były siatkarz.

Reprezentant Polski ma wymarzonego selekcjonera. Reprezentant Polski ma wymarzonego selekcjonera. "Chcielibyśmy z nim współpracować"

"Termin rozgrywania Klubowych Mistrzostw Świata rodziłby dodatkowe komplikacje"

Na pewno sporą wagę miała także kwestia meczu Ligi Mistrzów, który Europejska Federacja Siatkówki (CEV) zaplanowała na termin trzy dni po KMŚ. Pech w tym, że pierwsze spotkanie ZAKSA rozgrywa na wyjeździe i to w Nowosybirsku. Musiałaby zatem podróżować bardzo długo do Rosji, lub wręcz wysłać na spotkanie z tamtejszym Lokomotiwem drugi skład. 

Nie żyje 21-letnia rosyjska siatkarka, Alina ChambikowaNagła śmierć 21-letniej siatkarki. "Spełnił się najgorszy scenariusz"

- Termin rozgrywania Klubowych Mistrzostw Świata w naszym przypadku rodziłby dodatkowe komplikacje, bo 3 dni po zakończeniu turnieju - 14 grudnia, czeka nas wymagający mecz Ligi Mistrzów i wyjazd do Nowosybirska, co logistycznie byłoby trudno pogodzić - dodał Świderski

Daniel Pliński nowym trenerem Stali NysaArchitekt sukcesu polskich siatkarzy ma nową pracę! Poprowadzi klub w PlusLidze

Poza ZAKSĄ do klubowych mistrzostwach świata zaproszono także siatkarzy Itasu Trentino, finalisty Ligi Mistrzów, którzy już potwierdzili swój udział w imprezie. Zagrają tam też gospodarz Sada Cruzeiro wraz z drugą czołową drużyną Klubowych Mistrzostw Ameryki Południowej UPCN Voley Club, a także mistrz Azji Foolad Sirjan z Iranu i Funvic Natal jako mistrz Brazylii z tego roku. 

Więcej o: