Architekt sukcesu polskich siatkarzy ma nową pracę! Poprowadzi klub w PlusLidze

Stal Nysa zwolniła trenera Krzysztofa Stelmacha w niedzielę, a już w poniedziałek ogłosiła nazwisko jego następcy. I to bardzo ciekawy ruch na rynku trenerskim w Polsce: do PlusLigi trafia dotychczasowy trener kadry U-21 Daniel Pliński, który niedawno wywalczył z nią brązowy medal na mistrzostwach świata.

Stal Nysa jako pierwszy klub w tym sezonie PlusLigi zwolniła trenera. Po sześciu porażkach na sześć dotychczasowych ligowych kolejek z pracą pożegnał się pierwszy trener Krzysztof Stelmach i jego asystent Wojciech Janas, którzy złożyli rezygnację. Władze Stali miały już gotowe zastępstwo w ich miejsce.

Zobacz wideo To oni będą przyszłością polskiej siatkówki? "Są bestie w drużynie, naprawdę głodne tygrysy"

Pliński odszedł z kadry i znalazł nową pracę. Poprowadzi Stal Nysa

W poniedziałek klub ogłosił, że nowym szkoleniowcem zostanie Daniel Pliński. To ciekawa kandydatura: do PlusLigi wchodzi tym samym szósty polski trener po Andrzeju Kowalu w Ślepsku Suwałki, Dariuszu Daszkiewiczu w LUK Politechnice Lublin, Jakubie Bednaruku w Czarnych Radom, Grzegorzu Słabym w GKS-ie Katowice i Michale Winiarskim w Treflu Gdańsk. 

Trudna sytuacja faworyta do objęcia kadry polskich siatkarzy. Trener potwierdzaTrudna sytuacja faworyta do objęcia kadry polskich siatkarzy. Trener potwierdza

Dodatkowo Pliński robi to po odniesieniu sukcesu z polską kadrą juniorów. We wrześniu zdobył brąz mistrzostw świata U-21 i zrezygnował z prowadzenia reprezentacji. - Miałem kontrakt do końca mistrzostw świata i moja przygoda z tą fantastyczną grupą się kończy. Idę swoją drogą, mam swój plan. Zobaczymy czy uda mi się go zrealizować - przyznał wówczas Pliński. Teraz szkoleniowiec sprawdzi się w PlusLidze.

Polska - Słowenia w półfinale ME w siatkówceFaworyt do objęcia kadry siatkarzy nie przesłał zgłoszenia. Świderski o wariancie B

Debiut Plińskiego w PlusLidze już w środę

Pliński w latach 2005-2010 był siatkarzem reprezentacji Polski. Podczas swojej kariery występował na pozycji środkowego m.in. w Jastrzębskim Węglu, Skrze Bełchatów czy też AZS Olsztyn. Wywalczył aż pięć razy tytuł mistrza Polski, a z kadrą w 2009 roku został mistrzem Europy. Po sezonie 2017/2018 zakończył sportową karierę. 

Znakomity mecz Wilfredo Leona! Jego klub skomentował to jednym słowemZnakomity mecz Wilfredo Leona! Jego klub skomentował to jednym słowem

Stal Nysa w tym momencie jest na samym dnie ligowej tabeli - zajmuje ostatnie, czternaste miejsce w tabeli PlusLigi i zdobyła zaledwie jeden punkt w sześciu meczów. W środę, 10 listopada Daniel Pliński będzie miał okazję do debiutu w PlusLidze w nowej roli przeciwko Projektowi Warszawa w domowym spotkaniu, które zaplanowano na godzinę 20:30.

Więcej o: