Belgijski siatkarz GKS-u Katowice został napadnięty! Nieprędko wróci na boisko

Jak poinformował GKS Katowice, siatkarz tego zespołu, Tomas Rousseaux został zaatakowany przez nieznanego sprawcę. Obrażenia wykluczają go z gry na kilka tygodni.

Siatkarska drużyna GKS-u Katowice opublikowała w środę raport medyczny. Wynika z niego, że kilku zawodników udało się na kwarantannę w związku z tym, że w drużynie pojawił się koronawirus. "Po ostatnim spotkaniu GKS-u Katowice w rozgrywkach PlusLigi jeden z zawodników naszego Klubu został skierowany na test na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 ze względu na objawy wskazujące na zarażenie. Wynik testu okazał się pozytywny. W wyniku tego testy zostały przeprowadzone u pozostałych członków drużyny. W sumie u trzech podstawowych siatkarzy zespołu GKS-u oraz u jednego członka sztabu szkoleniowego wyniki testu na koronawirusa okazały się pozytywne. Na prośbę wyżej wymienionych Klub nie podaje imion i nazwisk zarażonych. Dodatkowo na izolację do dnia 1 listopada został skierowany jeszcze jeden siatkarz zespołu" – napisano w oświadczeniu.

Zobacz wideo Kto zostanie trenerem polskich siatkarzy? Świderski tłumaczy sytuację głównego faworyta

Mauricio Souza wyrzucony przez Minas za homofobiczny wpisSiatkarski mistrz olimpijski wywołał skandal wpisem na Instagramie. Bolesna kara

Siatkarz GKS-u Katowice zaatakowany. Ma ciężką kontuzję

Okazuje się jednak, że to nie jedyny problem zespołu. W komunikacie czytamy, że jeden z zawodników padł ofiarą napaści. "Informujemy, że poważnego urazu doznał Tomas Rousseaux, co wyklucza zawodnika z gry i treningu na okres co najmniej do kilku tygodni. Klub złożył w środę zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w związku z przekazaną przez Rousseaux informacją o zaatakowaniu go przez nieznanego sprawcę" – napisano w oświadczeniu. Klub poinformował także, że w związku z trudną sytuacją kadrową złożył wniosek o przeniesienie zaplanowanego na 31 października meczu z Indykpolem AZS Olsztyn.

Tomas Rousseaux wrócił do GKS-u Katowice w maju tego roku. Wcześniej reprezentował barwy tego klubu w sezonie 2018/19. Potem grał w Asseco Resovii i Ślepsku Malow Suwałki. - To wyjątkowo utalentowany i doświadczony siatkarz, ale przede wszystkim świetny człowiek, dlatego bardzo zabiegaliśmy, aby wrócił do GKS-u – oceniał w maju Belga dyrektor sekcji siatkówki GKS, Jakub Bochenek.

Aktualnie w tabeli Plus Ligi GKS Katowice zajmuje ósme miejsce. Po czterech rozegranych spotkaniach zespół ma na koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki, co daje im pięć punktów.

Wilfredo Leon zmieni klub? Są oferty i pierwsze rozmowy. Wiemy, kiedy decyzjaWilfredo Leon zmieni klub? Są oferty i pierwsze rozmowy. Wiemy, kiedy decyzja

Przypomnijmy, że dwa lata temu inny sportowiec GKS-u Katowice padł ofiarą ataku. Napadnięty został hokeista, Jaakko Turtiainen. Wydarzyło się to w trakcie rozgrzewki przed meczem z JKH GKS Jastrzębie.

Więcej o: