Siatkarski mistrz olimpijski wywołał skandal wpisem na Instagramie. Bolesna kara

Mistrz olimpijski z Rio De Janeiro i reprezentant siatkarskiej kadry Brazylii, Mauricio Souza został zawieszony przez jego klub, Minas Tenis Clube. Wszystko przez wpis zawodnika na Instagramie, które uznano za homofobiczne. Wcześniej od zawodnika odwrócili się kibice i sponsorzy drużyny.

"Prezydent klubu Minas, Ricardo Vieira Santiago, spotkał się dziś po południu z Maurício Souzą i poinformował go o zawieszeniu na czas nieokreślony" - czytamy w oświadczeniu klubu Brazylijczyka na Twitterze. 

Zobacz wideo To oni będą przyszłością polskiej siatkówki? "Są bestie w drużynie, naprawdę głodne tygrysy"

Mistrz olimpijski z Rio zawieszony. Siatkarz krytykował biseksualną wersję Supermana

Siatkarz został ukarany także grzywną i miał zamieścić przeprosiny w mediach społecznościowych, co zrobił w środę. Klub podkreślił, że "nie będzie w żaden sposób akceptować przejawów nietolerancji oraz że zwiększy rozpowszechnianie wiedzy o różnorodności, szacunku i jedności".

Wilfredo Leon zmieni klub? Są oferty i pierwsze rozmowy. Wiemy, kiedy decyzjaWilfredo Leon zmieni klub? Są oferty i pierwsze rozmowy. Wiemy, kiedy decyzja

Souza dwa tygodnie wcześniej opublikował wpis na Instagramie, w którym krytykował fakt, że nowa wersja komiksu o Supermenie jest biseksualna. "To tylko rysunki, a nie poważne sprawy. Okej, pójdźmy dalej i zobaczmy, do czego to doprowadzi" - napisał Brazylijczyk.

Więcej treści sportowych znajdziecie na Gazeta.pl.

Ta wypowiedź została uznana za homofobiczną. Od razu odpowiedział mu Douglas Souza da Silva, inny brazylijski siatkarz, który identyfikuje się jako osoba homoseksualna. "Jeśli taki obrazek cię zdenerwował, to mam ważną informację dla twojej kruchej heteroseksualności: tak, będą się tam całować" - napisał zawodnik. 

 

Konflikt na linii Wilfredo Leon - Vital Heynen? 'Mnie też udzielają się emocje'Wilfredo Leon i Nikola Grbić nie zdobędą Superpucharu Włoch. Niespodzianki w półfinałach!

Sponsorzy poprosili o ukaranie zawodnika, kibice się odwrócili

Od Mauricio Souzy odwróciła się najbardziej zagorzała grupa kibiców Minas, czyli Independiente, która opublikowała oświadczenie potępiające zachowanie siatkarza. Później sponsorzy klubu - Fiat oraz Gerdau - poprosili klub o odpowiednie ukaranie zawodnika, którego nie chcieli już promować. 

LUK Politechnika Lublin po zwycięstwie z GKS-em KatowiceHistoryczne zwycięstwo beniaminka PlusLigi! Rewelacja początku sezonu ograna

Souza to mistrz olimpijski z igrzysk w Rio de Janeiro, srebrny medalista mistrzostw świata sprzed trzech lat, a także zwycięzca tegorocznej Ligi Narodów. W swojej karierze do tej pory poza Brazylią grał tylko w sezonie 2013/2014, gdy trafił do tureckiego Halkbanku Ankara.

Więcej o: