PZPS ogłasza konkurs na trenera kadry i podaje wymagania dla kandydatów

Polski Związek Piłki Siatkowej oficjalnie ogłosił, że rozpoczyna konkurs na stanowiska trenera polskich siatkarzy i polskich siatkarek. W komunikacie podano także wymagania postawione przez potencjalnymi kandydatami.

Więcej informacji siatkarskich przeczytasz na Gazeta.pl

Sprawa zatrudnienia nowego trenera dla kadry polskich siatkarzy to najgorętszy temat w środowisku po mistrzostwach Europy i na początku sezonu ligowego. Do tej roli przymierza się jednak kilkunastu trenerów, a każdy mówi to samo: jestem zainteresowany, ale konkretów brakuje. Sprawa komplikowała się w ten sposób ze względu na sposób wyboru trenera, o którym do tej pory wiadomo było niewiele, a do tego emocje, jakie wzbudza wśród kibiców i mediów.

Zobacz wideo Polscy siatkarze mają swojego Kozamernika. "Wzorowałem się na nim"

Dochodziło zatem do sytuacji, w których to dziennikarze pytali niemal każdego doświadczonego i teoretycznie wolnego trenera o to, czy w jego przypadku temat reprezentacji Polski zaistniał i może zaistnieć. Takie pytanie w trakcie mistrzostw Europy dostał także Andrea Gardini, trener mistrzów Polski, Jastrzębskiego Węgla. I odpowiedział, że jest zainteresowany. Brakowało jednak konkretów.

Trener mistrzów Polski skomentował plotki o pracy w kadrze siatkarzyTrener mistrzów Polski skomentował plotki o pracy w kadrze siatkarzy

PZPS ogłasza konkurs na stanowiska trenerów kadry siatkarzy i siatkarek!

Teraz jednak wiele może się zmienić. Polski Związek Piłki Siatkowej, na prośbę Sebastiana Świderskiego, nowego prezesa związku, poinformował oficjalnie, że ogłasza otwarty konkurs na stanowisko trenera kadry narodowej mężczyzn i kadry narodowej siatkarek. Wymagania nie są wielkie - PZPS opublikował je na swojej stronie. Oprócz CV, w aplikacji muszą znaleźć się:

  • ocena aktualnego i przyszłego potencjału sportowego kadry,
  • koncepcja pracy z reprezentacją,
  • cele krótkofalowe (na sezon kadrowy 2022) i długofalowe (do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 włącznie),
  • zgodę na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby procesu aplikacyjnego

Termin zgłaszania kandydatur mija 20 listopada tego roku. Dopiero po tym okresie rozpocznie się wybór nowego selekcjonera kadry polskich siatkarzy. Dokładnie tak samo wygląda proces w przypadku kadry polskich siatkarek.

Więcej o: