Wiemy jak PZPS wybierze selekcjonerów. Konkurs oficjalnie ogłoszony

W środę w Lublinie odbyło się posiedzenie nowego zarządu PZPS. Zdecydowano podczas niego o przeprowadzeniu konkursu na selekcjonerów reprezentacji zarówno mężczyzn jak i kobiet. Dowiedzieliśmy się, kto dokona ostatecznego wyboru.

Wrzesień był bardzo gorącym czasem w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Pod koniec tego miesiąca odbyły się wybory nowego prezesa, którego wyłoniono w trakcie bardzo burzliwego głosowania delegatów. Ostatecznie w ostatniej chwili doszło do kilku niespodziewanych zwrotów akcji, w których wyniku nowym prezesem został Sebastian Świderski.

Zobacz wideo Polscy siatkarze mają swojego Kozamernika. "Wzorowałem się na nim"

Konkurs na selekcjonerów ogłoszony. Zarząd PZPS podjął decyzję

Jeszcze przed wyborami nowego prezesa obie reprezentacje mężczyzn i kobiet straciły selekcjonerów. Z pracą pożegnał się zarówno Jacek Nawrocki jak i Vital Heynen, co spowodowało dwa wakaty praktycznie w jednym momencie. W mediach od razu rozpoczęła się giełda nazwisk i dyskusje na temat nowych szkoleniowców naszych drużyn narodowych.

DLOLO Gwiazda rosyjskiej siatkówki zdyskwalifikowana! Jest porozumienie

Od czasu rezygnacji Heynena i Nawrockiego minął ponad miesiąc, ale w końcu podjęto oficjalną decyzję o przeprowadzeniu konkursów na nowych selekcjonerów. W środę w Lublinie zebrał się nowy zarząd PZPS, który na wniosek Świderskiego zdecydował o przeprowadzeniu konkursów. - Za ich formułę oraz formalną realizację odpowiadać będzie Tomasz Paluch – Członek Prezydium we współpracy z Prezesem Sebastianem Świderskim i Aleksandrą Jagieło – Członkiem Zarządu PZPS - czytamy w oświadczeniu związku. 

Stephane Antiga Horror w Superpucharze Polski! Wielki sukces Antigi! Niewiarygodny zwrot akcji

Wśród głównych kandydatów na selekcjonera reprezentacji siatkarzy zdecydowanym faworytem jest były trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Nikola Grbić. Problemem jest jednak to, że obecnie jest zatrudniony w Sir Safety Perugia i może być problematyczne dzielenie obu funkcji. Wśród faworytó na trenera siatkarek przewijają się przede wszystkim takie nazwiska jak Stephane Antiga czy Ferkhat Akbas.

Więcej o: