Popis Kurka i Kubiaka w hitowym meczu. Kapitalne występy

Znakomite spotkanie rozegrali Bartosz Kurek i Michał Kubiak, których zespoły zmierzyły się ze sobą na inaugurację sezonu w lidze japońskiej.

Lepsza była drużyna Bartosza Kurka, Wolf Dogs Nagoya, która pokonała 3:2 w setach ekipę Michała Kubiaka, Panasonic Panthers.

Zobacz wideo To oni będą przyszłością polskiej siatkówki? "Są bestie w drużynie, naprawdę głodne tygrysy"

Kurek i Kubiak wyróżniającymi się zawodnikami w hicie ligi japońskiej

Kurek, który może grać na pozycji przyjmującego i atakującego zdobył w całym spotkaniu 24 punkty, mając 43 proc. skuteczności w ataku. Siatkarz zanotował 21 udanych akcji z 49. Oprócz tego miał jeden blok i dwa asy serwisowe.

Nie chciał być od niego gorszy drugi z reprezentantów Polski, Michał Kubiak. Przyjmujący zakończył mecz z dorobkiem 19 punktów na bardzo wysokiej - 54 proc skuteczności, co przełożyło się na 15 udanych prób z 28. Ponadto miał po dwa bloki i dwa asy serwisowe. Jego statystyki uzupełnia pozytywne przyjęcie na poziomie 40 proc.

W poprzednim sezonie zespół Kubiaka wywalczył wicemistrzostwo Japonii, a ekipa Kurka zajęła trzecie miejsce w lidze. Michał Kubiak jest siatkarzem japońskiego klubu od 2016 roku. Oprócz wicemistrzostwa ma na koncie również inne trofea. W 2020 również zajął z drużyną drugie miejsce w lidze, natomiast w latach 2018-19 wygrał dwukrotnie mistrzostwo Japonii. Wcześniej przyjmujący triumfował m.in. w Pucharze Cesarze w 2017 i zajął drugie miejsce w Klubowych mistrzostwach Azji w 2019 roku. Z kolei Kurek gra w Wolf Dogs Nagoya od 2020 roku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.