Oficjalnie: Jest polski kandydat na trenera siatkarzy. "Prowadzimy z nim rozmowy"

- Wiemy dobrze, że jest Nikola Grbić, a rozmowy prowadzone są także z Michałem Winiarskim. Paru kandydatów jeszcze będzie, tym bardziej, że czas nas nie nagli. Większość trenerów jest jednak związanych na ten moment z klubami, które prowadzą - powiedział na łamach portalu sport.tvp.pl Jacek Sęk, wiceprezes zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Sekretarz Generalny.

Kwestia zatrudnienia nowego trenera kadry polskich siatkarzy to priorytet dla prezesa Sebastiana Świderskiego, ale powoli naturalnie zamienia się w telenowelę. Faworytem jest Nikola Grbić, ale chęć pracy z reprezentacją wyrazili również Alberto Giuliani czy też Lorenzo Bernardi.

Zobacz wideo Polscy siatkarze mają swojego Kozamernika. "Wzorowałem się na nim"

"W ciągu kilku ostatnich dni miało się odbyć spotkanie Grbicia z Gino Sircim, podczas którego mieli rozmawiać o jego chęci pracy jednocześnie we Włoszech i Polsce. Doszło do niego, ale rozmowa z właścicielem klubu z Perugii niczego nie zmieniła. Grbić wciąż chce pracować z polskimi siatkarzami, a Sirci nie zmienił zdania i decyzji: nadal nie chce mu na to pozwolić. Ten status quo w rozmowach Serba z prezesem jego klubu oznacza, że sytuacja może być dla niego coraz trudniejsza. Dlaczego? Wystartowały rozgrywki Serie A i Grbić musi być teraz skupiony na prowadzeniu zespołu w lidze. Strona Serba nie chce przerywać negocjacji, ale wie, że te się wydłużą" - pisał Jakub Balcerski ze Sport.pl.

Kto zostanie trenerem męskiej reprezentacji Polski w siatkówce? "Jest Nikola Grbić, a rozmowy prowadzone są także z Michałem Winiarskim"

Jacek Sęk, wiceprezes zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Sekretarz Generalny ujawnił na łamach portalu sport.tvp.pl, że rozmowy dotyczące objęcia stanowiska męskiej reprezentacji Polski toczą się nie tylko z Grbiciem, ale również z polskim kandydatem, którym jest Michał Winarski

- Wiemy dobrze, że jest Nikola Grbić, a rozmowy prowadzone są także z Michałem Winiarskim. Paru kandydatów jeszcze będzie, tym bardziej, że czas nas nie nagli. Większość trenerów jest jednak związanych na ten moment z klubami, które prowadzą. W przypadku Serba kontrakt będzie obowiązywał nawet do maja, skoro zespół zbudowany jest na końcowe etapy Ligi Mistrzów - powiedział Sęk.

W dalszej części rozmowy Sęk odniósł się do terminu wyborów nowych szkoleniowców, zarówno męskiej, jak i kobiecej kadry. - Nie odbędą się w październiku lub listopadzie. - Przede wszystkim odwołam się do tego, że 20 października w środę odbędzie się posiedzenie zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, drugie z kolei. Na nim jest punkt dotyczący informacji na temat wyborów trenerskich – zarówno kadry męskiej, jak i żeńskiej - dodał sekretarz generalny PZPS.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.