"Początek z Heynenem był bardzo ciężki. Środek też. Miał swoje widzimisię"

Jacek Kasprzyk podsumował pracę z Vitalem Heynenem w reprezentacji Polski. - Z Vitalem początek był bardzo ciężki, środek również, natomiast końcówka bardzo dobra - powiedział były prezes PZPS na antenie Polsatu Sport.

Vital Heynen zdobył sześć medali na osiem możliwych. Belg osiągnął z kadrą tak dużo, że w historycznym rankingu selekcjonerów ustępuje miejsca chyba tylko legendarnemu Hubertowi Wagnerowi. Ale jednak ostatnie wyniki były rozczarowujące. Teoretycznie mieliśmy jedną z najsilniejszych kadr w historii, ale podczas igrzysk olimpijskich w Tokio odpadliśmy już w ćwierćfinale, a podczas niedawno zakończonych mistrzostw Europy musieliśmy zadowolić się brązowym medalem, choć apetyt był na złoto.

Zobacz wideo Polscy siatkarze mają swojego Kozamernika. "Wzorowałem się na nim"

Nikola GrbićDrastyczna zmiana ws. Grbicia w Polsce to start wielkiej gry. "Nikt nie może zabronić"

W rozmowie z Polsatem Sport czas z Vitalem Heynenem podsumował Jacek Kasprzyk, były prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. - Z Vitalem początek był bardzo ciężki, środek również, natomiast końcówka bardzo dobra. Dostałem bardzo fajne podziękowania od Vitala, że kłóciliśmy się, ale wspólnie z federacją do czegoś doszliśmy - ocenił Kasprzyk w programie "#7strefa".

- Było ciężko, ale liczba medali, która została zdobyta przez Vitala świadczy o tym, że to nie był zły szkoleniowiec. To dobry trener. Miał swoje widzimisię, czasem spieraliśmy się dosyć mocno, ale w sumie wszystko zakończyło się dobrze i mam nadzieję, że pozostaniemy dobrymi znajomymi, dobrymi kumplami - podkreślił Kasprzyk.

Sebastian Świderski i Nikola GrbićŚwiderski jednym zdaniem odpowiada na słowa prezesa Perugii ws. Grbicia

Vital Heynen zdobył 6 medali w 8 turniejach mistrzowskich z Polską

  • Liga Narodów 2018 - 5. miejsce
  • MŚ 2018 - złoto
  • Liga Narodów 2019 - brąz
  • ME 2019 - brąz
  • Puchar Świata 2019 - srebro
  • Liga Narodów 2021 - srebro
  • Tokio 2020 - 5. miejsce
  • ME 2021 - brąz

Prezes Perugii podjął decyzję ws. pracy potencjalnego następcy Heynena w Polsce. "Jestem pewny"

- Czy po przemyśleniu całej sprawy zwolniłbym Vitala Heynena jeszcze raz? Tak, jestem pewny, że dziś podjąłbym tę samą decyzję - mówi dla Sport.pl właściciel i prezes Sir Safety Perugia, Gino Sirci. Włoch jasno wypowiada się także o sytuacji Nikoli Grbicia, który wcześniej mówił, że chciałby łączyć pracę w Perugii z prowadzeniem kadry polskich siatkarzy.

Więcej o: