"Rozstrzelał mnie pan tym pytaniem". Świderski reaguje na ofertę Heynena

Jakub Balcerski
- Rozstrzelał mnie pan tym pytaniem - odpowiedział nowy prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Sebastian Świderski, gdy przytoczyliśmy mu słowa Vitala Heynena, który zapewnia, że może pomóc polskiej siatkówce nie tylko w roli trenera. Działacz, a wcześniej reprezentant Polski, wydawał się tą sprawą bardzo zdziwiony.

Vital Heynen pożegnał się już z funkcją trenera reprezentacji Polski siatkarzy, ale w rozmowie dla Sport.pl ujawnił, że jest gotowy pomóc jej w innej roli. - Czy będzie mi trudno oglądać Polaków z kimś innym za linią? Nie! Taka to już nasza praca i nawet napisałem do Sebastiana Świderskiego po wyborach w PZPS i tym, jak wybrano go na prezesa, że może na mnie liczyć. Że chętnie pomogę polskiej siatkówce, jeśli mogę wspierać reprezentację w innej roli — mówił Belg

Obejrzyj wideo, gdzie Sebastian Świderski reaguje na propozycję Vitala Heynena

Zobacz wideo Świderski zaskoczony propozycją Heynena. "Nie skaczmy z kwiatka na kwiatek"

O reakcję na jego słowa poprosiliśmy samego Świderskiego. - Rozstrzelał mnie pan tym pytaniem — zareagował wyraźnie zdziwiony nowy prezes PZPS. - Vital na pewno jest człowiekiem, który zaskarbił sobie sympatię kibiców, czy dziennikarzy, a teraz jest to jakiś pomysł z jego strony. Ale spokojnie, jest przede wszystkim trenerem. Wszystko po kolei. Najpierw związek, zarząd, rozmowy. Nie skaczmy z kwiatka na kwiatek — dodał. Pełna wypowiedź Sebastiana Świderskiego w materiale wideo.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.