Architekt sukcesu siatkarzy żegna się z reprezentacją Polski. "Idę swoją drogą"

Daniel Pliński, który był architektem sukcesu, doprowadzając kadrę do lat 21 do brązowego medalu mistrzostw świata, odchodzi ze stanowiska trenera biało-czerwonych. - Idę swoją drogą, mam swój plan. Zobaczymy czy uda mi się go zrealizować - ujawnił na łamach "Onet Sport".

Reprezentacja Polski  do lat 21 zdobyła brązowy medal mistrzostw świata, pokonując Argentyńczyków 3:0 (25:16, 25:14, 25:19), tracąc w sumie zaledwie 49 punktów. Dla polskiej kadry juniorów wygrany mecz z Argentyną oznacza pierwszy w historii tej imprezy medal inny niż złoto. Do tej pory zdobywali je trzykrotnie - w 1997 roku w Bahrajnie, sześć lat później w Iranie, a także w 2017 roku w Czechach. Dwa lata temu w Bahrajnie Polacy ukończyli turniej na jedenastym miejscu.

Zobacz wideo Brąz na otarcie łez. "Dobrze, że nie ma stypy na odejście Vitala Heynena"

"To była istna demolka! Polacy tylko uśmiechali się na kolejne błędy Argentyńczyków, a sami popisali się festiwalem bloków i świetnych zagrywek. Na koniec trener Daniel Pliński, który niemalże po każdym punkcie skakał już pod sam sufit hali w Cagliari, mógł wreszcie oszaleć ze szczęścia. Jego zawodnicy sięgnęli po zasłużony brąz mistrzostw świata juniorów" - pisał Jakub Balcerski ze Sport.pl.

Pliński odchodzi z reprezentacji Polski juniorów. "Moja przygoda z tą fantastyczną grupą się kończy"

Okazuje się, że architekt tego sukcesu, trener Daniel Pliński nie będzie dłużej prowadził kadry, o czym opowiedział w rozmowie z "Onet Sport". - Miałem kontrakt do końca mistrzostw świata i moja przygoda z tą fantastyczną grupą się kończy. Idę swoją drogą, mam swój plan. Zobaczymy czy uda mi się go zrealizować - przyznał Pliński. Na razie nie wiadomo konkretnie, gdzie będzie pracował były reprezentant Polski.

Daniel Pliński w latach 2005-2010 był siatkarzem reprezentacji Polski. Podczas swojej kariery występował na pozycji środkowego m.in. w Jastrzębskim Węglu, Skrze Bełchatów czy też AZS Olsztyn. Wywalczył aż pięć razy tytuł mistrza Polski, a z kadrą w 2009 roku został mistrzem Europy. Po sezonie 2017/2018 zakończył sportową karierę. Od maja 2021 roku pełnił funkcję szkoleniowca reprezentacji Polski U-21.

Więcej o:
Copyright © Agora SA