Fabian Drzyzga ujawnił, co poszło nie tak na IO w Tokio. "Decyzja Heynena..."

Siatkarska reprezentacji Polski co prawda sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Europy, ale z turniejem olimpijskim pożegnała się już w ćwierćfinale. Rozgrywający polskiej kadry Fabian Drzyzga wskazał przyczyny niepowodzenia w najważniejszej imprezie tego sezonu.

45 lat - tyle czasu trwa oczekiwanie polskiej siatkówki na medal olimpijski. W tym roku sporo wskazywało na to, że ta passa może zostać przerwana. Sprzyjały temu takie czynniki, jak znakomita atmosfera, odpowiednio jakościowa kadra i doświadczony trener. Tak się jednak nie stało - biało-czerwoni po raz kolejny pożegnali się z turniejem na ćwierćfinale.

Zobacz wideo Fabian Drzyzga: Szanujmy to, co Vital zrobił dla polskiej siatkówki

Michał Winiarski i Mariusz Wlazły znowu razem. Pierwszy jest trenerem Trefla, drugi został jego zawodnikiemLegenda kadry trenerem polskich siatkarzy? "Są wpisane odpowiednie klauzule"

Fabian Drzyzga o powodach nieudanych igrzysk

Diagnozę dotycząca tak słabej postawy polskich siatkarzy na igrzyskach olimpijskich w Tokio postanowił postawić Fabian Drzyzga. - Zdrowia na pewno. Michał Kubiak jest kapitanem tej drużyny, bardzo potrzebną osobą. Nawet jeśli nie gra najlepiej w ataku, robi wiele innych rzeczy, które są przydatne drużynie. W Tokio miał problem, każdy się zastanawiał, czy zdąży się wyleczyć. A to zabiera energię - mówił w rozmowie z WP SportoweFakty.

Zdaniem rozgrywającego reprezentacji Polski biało-czerwoni znacznie lepiej wyglądali podczas kolejnego turnieju. - Z perspektywy uważam, że być może zabrakło również trochę formy. Na mistrzostwach Europy, które wzięliśmy z marszu, wyglądaliśmy chyba lepiej, niż na igrzyskach - dodał Drzyzga.

Fabian Drzyzga o Vitalu Heynenie: Ta walka wypruła nas fizycznie i mentalnie

31-latek jest zdania, że wpływ na formę Polaków w Tokio mogło mieć również zbyt późne ogłoszenie składu przez Vitala Heynena. - Odniosłem wrażenie, że ta decyzja, ta walka w pewnym sensie wypruła niektórych z nas fizycznie i mentalnie. Z niektórych z nas po nominacji na igrzyska trochę zeszło ciśnienie. Z mojego doświadczenia reprezentacyjnego wynika, że kiedy zamykaliśmy skład szybciej, każdy mógł się oswoić z myślą, że jedzie na dużą imprezę i bardziej skupiał się na treningach, a potem na turnieju docelowym - ocenił.

Potwierdzone! Główny kandydat na trenera polskich siatkarzy rozmawiał ze ŚwiderskimPotwierdzone! Główny kandydat na trenera polskich siatkarzy rozmawiał ze Świderskim

Na zakończenie kadencji Vitala Heynena siatkarze reprezentacji Polski sięgnęli po brązowe medale mistrzostw Europy. Faworytem do zastąpienia Belga na stanowisku selekcjoner polskiej kadry jest Nikola Grbić.

Więcej o: