Kompromitacja brazylijskich siatkarzy! Najgorszy wynik na MŚ w historii. A zaczęło się od Polski

Jakub Balcerski
Tak źle Brazylijczycy nie grali jeszcze nigdy. Juniorzy przegrali baraż o mecz o piąte miejsce na mistrzostwach świata juniorów i ostatecznie zajmą na tym turnieju maksymalnie siódme miejsce. "Brazylijczycy wykazali się brakiem kontroli nad emocjami w kluczowych momentach" - komentuje ich dyspozycję portal Web Volei.

Brazylijscy siatkarze powoli kończą słabiutki występ podczas mistrzostw świata do lat 21. W sobotę przegrali z Belgami 1:3 (25:19, 24:26, 21:25, 23:25) w meczu, który decydował, czy w niedzielę zagrają o piąte miejsce. Ostatecznie to ich rywale powalczą o nie z Bułgarami. 

Zobacz wideo Kto będzie trenerem reprezentacji siatkarzy? Jeden kandydat ma największe szanse

Fatalny występ Brazylijczyków na juniorskim mundialu! Tak źle nie zagrali jeszcze nigdy

"W kolejnym występie potwierdzającym bardzo nieregularną formę Brazylijczycy wykazali się brakiem kontroli nad emocjami w kluczowych momentach. (...) Zespół popełniał ogromną liczbę błędów i znów pokazał bardzo negatywną, ale charakterystyczną dla nich cechę w tym turnieju: nie potrafił grać przy najtrudniejszych piłkach, które później decydowały o losach całego meczu" - opisuje grę Brazylijczyków portal Web Volei. 

Już wiadomo, że to najgorszy wynik Brazylii U-21 na mistrzostwach świata w historii. Do tej pory brali udział we wszystkich 21 edycjach turnieju, a najsłabiej zaprezentowali się w 1985 i 1987 roku, gdy kończyli rozgrywki na szóstym miejscu. Teraz będą jednak najwyżej na siódmej pozycji, a muszą ją jeszcze wywalczyć w niedzielnym spotkaniu z Czechami. Już to, że to dla nich pierwsze MŚ od dziesięciu lat, gdy nie walczą o medale, było sporą niespodzianką, a tak fatalna dyspozycja jest już wręcz kompromitująca.

Zaczęło się od porażki z Polską. Potem los Brazylijczyków nie zależał już od nich

Pierwsza porażka Brazylii na MŚ przyszła jeszcze w grupie, gdy Rosjanie pokonali ich po tie-breaku, ale później udało im się ograć Kanadę, a dodatkowo przyznano im walkower po tym, jak z turnieju wykluczono Kamerun. Awansowali zatem do drugiej fazy grupowej, a tam wszystko zaczęło się od bolesnej porażki z Polską 1:3. Potem nie udało im się także ponownie zatrzymać Rosjan, którzy wygrali tym razem 3:0. Nadzieją Brazylijczyków na półfinał pozostawała jedynie porażka Polaków z Bułgarami, ale do tej nie doszło i to zawodnicy Daniela Plińskiego zagrali o finał turnieju, choć przegrali 2:3 z Włochami

Mecz o siódme miejsce MŚ zaplanowano na niedzielę o godzinie 16:00. W tym samym czasie, co Brazylijczycy i Czesi swój ostatni mecz rozgrywek zacznie także reprezentacja Polski, która zagra o brązowy medal przeciwko Argentynie. Za to trzy godziny później o złoto zagrają Rosja i Włochy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.