Poznaliśmy pierwszego finalistę mistrzostw świata siatkarzy

Znamy pierwszego finalistę mistrzostw świata U-21! Rosjanie, którzy wygrali grupę m.in. z Polakami, pokonali w trzech setach Argentynę (27:25, 28:26, 25:17).

Rosjanie zdemolowali do tej rywalizację w mistrzostwach świata U-21. W pięciu meczach odnieśli pięć zwycięstw, tracąc łącznie trzy sety - dwa z Brazylią i jeden z Polską. Rosjanie wygrali z zespołem prowadzonym przez Daniela Plińskiego 3:1 (25:23, 17:25, 25:18, 25:20) w meczu o zwycięstwo w grupie F.

Zobacz wideo Świderski nowym prezesem PZPS. "Jestem jeszcze w szoku"

W półfinale także potwierdzili swoją znakomitą dyspozycję, choć nie brakowało w nim emocji. Argentyńczycy postawili bardzo trudne warunki, jednak Rosjanie okazali się lepsi, wygrywając spotkanie w trzech setach.

Alessandro Michieletto podczas meczu Włochy-Belgia na siatkarskich mistrzostwach świata do lat 21 19-letnie objawienie siatkówki zatrzyma Polaków w półfinale MŚ? Dwa tygodnie temu już zdobył złoto

Zacięta walka w pierwszym półfinale MŚ U-21

W pierwszych dwóch rywalizacja była bardzo zacięta, a o losach setów decydować musiała gra na przewagi. W pierwszym secie Rosjanie wygrali do 25, a w drugim, po jeszcze większych emocjach, do 26. Nieco "łatwiejsze" zwycięstwo odnieśli w trzecim secie, zdecydowanie dominując swoich rywali, wygrywając do 17.

Slobodan Kovac i Taylor Sander Nowe informacje ws. wyrzucenia gwiazdy Skry Bełchatów. Prezes: "Decyzja nieodwołalna"

Rywalem Rosjan w finale będzie drużyna Włoch, która po dramatycznym spotkaniu pokonała 3:2 reprezentację Polski.

Więcej o: